Zmieniamy Wielkopolskę. Odwiedziliśmy Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka i Wieleń nad Notecią

0
Za nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Obszerny program wydarzeń online i wizyty w różnych miastach Wielkopolski pozwoliły nam przyjrzeć się dokładnie inwestycjom, które znacząco przełożyły się na poprawę jakości życia lokalnych społeczności.

W ostatni weekend września z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego rozmawialiśmy na temat postępów prac na budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. – Jesteśmy już na takim etapie, który pozwala nam powiedzieć, że to będzie piękny, nowoczesny szpital. Chyba najnowocześniejszy jeśli chodzi o szpitale pediatryczne – wyjaśnia marszałek Woźniak.

Budynek ma 7 kondygnacji, blisko 36 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i ponad 2 tysiące pomieszczeń. W sumie przeniesie się do tej placówki dziewięć oddziałów z budynków przy Krysiewicza, Nowowiejskiego, a także poradnie specjalistyczne ze Spornej oraz dziecięcy oddział rehabilitacyjny z Kiekrza. – Ta inwestycja prawdopodobnie skończy się wartością około 470 milionów złotych. Jeszcze będą pewnie dodatkowe wydatki, których nie przewiduje się na początku. Mniej więcej taka kwota 450-470 milionów to będzie ostateczny koszt. To jest największa inwestycja Samorządu Województwa. Szczęśliwie dzięki pomocy budżetu UE , który nam oddano do dyspozycji możemy się zmierzyć z tym dużym zadaniem inwestycyjnym – precyzuje marszałek Marek Woźniak.

Odwiedziliśmy także Ostrów Wielkopolski, gdzie odnowiono amfiteatr i ogródki jordanowskie. Inwestycja powstała w ramach programu rewitalizacji przestrzeni miejskiej. To projekt, którego wartość oszacowano na 10,5 mln zł, z czego prawie 8 mln zł to środki uzyskane z unijnej dotacji. W ramach rewitalizacji przebudowano też „Jordanki”.

W magazynie Zmieniamy Wielkopolskę zapraszamy na wycieczkę do Wielenia. To urokliwe miasto położone nad Notecią w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Miasto, które dynamicznie się rozwija przy udziale mieszkańców i dzięki środkom z Unii Europejskiej.

Rewitalizacja placu Nowego Miasta została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy”, którego dofinansowanie unijne wyniosło ponad 16,5 mln zł.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick