Złe warunki na drogach. Kierowcy, nogi z gazu! [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

9
Fot. Czytelnik
Zaśnieżone główne drogi, zasypane boczne i samochody do odkopania ze śniegu. Tak wygląda poniedziałkowy krajobraz szczególnie dla kierowców. Panujące warunki nie zachęcają do jazdy. Tym bardziej apelujemy o uwagę, rozwagę i wolniejszą jazdę dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu.

Po nocnych opadach śniegu w całym regionie i ujemnej temperaturze, poranek przywitał kierowców i pieszych pokaźną warstwą białego puchu. Choć na niektórych drogach widać efekty obecności piaskarek, a na tych bardziej uczęszczanych miejscami śnieg został już delikatnie rozjeżdżony, a gdzieniegdzie pomógł wiatr, zwiewając go na pobocze.

Na wielu drogach tych głównych i bocznych warunki do jazdy są dalekie od ideału.

Jak wyglądają drogi w regionie? Czekamy na Wasze zdjęcia! Wysyłajcie je na fb.com/wlkp24, 661 997 997 (WhatsApp i Signal).

AKTUALIZACJE

Ostrów Wielkopolski ok. 4.30
zdjęcia i wideo autorstwa Pana Pawła

Kalisz ok. 5.40

Obwodnica Ostrowa w kierunku Poznania, godz. 6.55
zdjęcie i wideo autorstwa Pana Krzysztofa

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. 27
    1

    Kochani dziennikarze czy wy pochodzicie z emiratów arabskich, że macie problemy z zimą i śniegiem? Czy też nas kierowców macie za idiotów. Wrócę do lar 60-tych potężne mroźne zimy ze śnieżycami i mrozami nie było opon zimowym dróg nie sypało się solą najwyżej miejscami piaskiem i wszyscy dawali radę kierowcy myśleli w czasie jazdy. Ważnym plusem było to, że nie było tyle samochodów i młodzież mogła jechać autem pod okiem rodzica. Teraz w każdej rodzinie może nie w każdej ale przynajmniej w połowie rodzin każdy członek ma swój samochód pomimo, że przynajmniej połowa nie powinna wsiadać za kierownic i powiem krótko czemu ? Z Braku rozumu i wiedzy bo pomimo ukończonych szkół nie potrafią przewidzieć efektu brawurowej jazdy samochodem szybkim i nie zawsze sprawnym bo robiąc zakup auta nie patrzymy na jego jakość i sprawność lecz tylko na cenę. Efektem tych wszystkich za i przeciw stajemy się krajem niebezpiecznych piratów bez względu na porę roku zarówno zimą jak i latem. Przemyślmy to bo w przeciwieństwie do wielu w samochodzie nie ważne są hamulce lecz wzrok obserwujący licznik i noga naciskająca na gaz. Pozdrawiam i miłego bezpiecznego jeżdżenia przynajmniej połowę tego co bezwypadkowo przejechałem ja 52 lata nie bojąc się wtedy lecz nabyłem obaw teraz widząc szalejące Beemki czy Audice.

  2. 17

    Takie filmiki to można wrzucać jeśli byłby to np. lipiec, a mamy środek zimy. Ludzie po prostu zapomnieli jak groźna może być przyroda, smartfonami i tabletami natury się nie zwycięży. Skuteczniejsze były szufla w łapę i plotki przy torach, teraz się już ich nie kładzie,a skutecznie zapobiegały. Widać że paradoksalnie ale postęp cofa ludzi.

  3. Niby końcówka zimy a niektórzy kierowcy jeszcze nie zdazyli opon letnich na zimowe zmienic. Jeżeli na równej drodze samochód nie może muszyc a auto które ruszało przed nim ruszyło bez większych problemow to musiały być letnie opony.

  4. zima zimą ale proszę was – osoby nie czujące się pewnie w takich warunkach. Skorzystajcie z komunikacji miejskiej lub zabierajcie się z kimś kto ma większe doświadczenie w takich warunkach. Wasza niepewność powoduje korki i utrudnia jazdę …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick