Zerwane dachy, uszkodzony budynek, połamane drzewa. Zniszczenia sięgają 120 tys. zł

0
Fot. zdjęcie poglądowe
Zerwane dachy, uszkodzona konstrukcja budynku i drzewa tarasujące drogi. To bilans nawałnicy, która przeszła w czwartkowy wieczór nad powiatem ostrzeszowskim. Najbardziej ucierpiało gospodarstwo, w którym wiatr zerwał dach i uszkodził budynek. Łączne straty wszystkich szkód wstępnie szacuje się na 120 tys. zł.

Gwałtowne załamania pogody nie oszczędzają Wielkopolski. We wtorek od uderzenia pioruna spłonęła obora, a kilkanaście sztuk bydła zostało śmiertelnie porażonych. Silne porywy wiatru uszkodziły budynki zrywając z nich dachy. Zostało także wyrwanych wiele drzew. W czwartek piorun uderzył w jeden z domów w Kobylinie, na skutek czego został on doszczętnie zniszczony.

ZOBACZ TEŻ: Krajobraz po burzy. Ile interwencji odnotowali strażacy z południowej Wielkopolski? [ZDJĘCIA]

To jednak nie koniec. W czwartek silnie powiało także w powiecie ostrzeszowskim. Strażacy odnotowali sześć poważnych zdarzeń. Trzy dotyczyły przewróconych drzew, które zatarasowały drogi, a kolejne trzy zerwanych dachów z budynków gospodarczych. – W jednym przypadku uszkodzone zostało poszycie o powierzchni 10 m2, w drugim został zerwany dach, a w trzecim nie tylko zostało zerwane poszycie, ale także uszkodzona konstrukcja wraz ze ścianą szczytową – mówi asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

ZOBACZ TEŻ: Drzewo przygniotło samochody na trasie Antonin-Oleśnica

Według wstępnych szacunków łączne straty związane z uszkodzonymi dachami oraz budynkami wynoszą około 120 tys. zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick