Dom stanął w płomieniach od uderzenia pioruna [ZDJĘCIA]

1
Fot. PSP Krotoszyn
Czwartkowy alert burzowy wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdził się i przyniósł tragiczne żniwo. W Kobylinie spłonął dom jednorodzinny. To efekt uderzenia pioruna w trakcie burzy. Wnętrze budynku zostało niemal całkowicie zniszczone, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło przed godz. 17.00. W płomieniach stanął dom przy ul. Krotoszyńskiej w Kobylinie. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Wezwano także pogotowie energetyczne, które odłączyło instalację. Mieszkańcy o własnych siłach opuścili budynek. Strażacy rozpoczęli gaszenie budynku od zewnątrz, a następnie weszli do środka. – Po przybyciu kolejnych sił i środków ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, weszli do wnętrza palącego się obiektu i przystąpili do podawania jednego prądu gaśniczego piany sprężonej. Po całkowitym ugaszeniu budynku strażacy usunęli na zewnątrz nadpalone elementy wyposażenia, które dogasili wodą – informuje kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. – Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały oddymione i sprawdzone urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając likwidacje zagrożenia – dodaje.

Do strażaków zgłosiła się kobieta, która w momencie wybuchu pożaru, znajdowała się w budynku i poinformowała, że źle się czuje. Zajęli się nią najpierw wspomniani strażacy, a następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego.

Akcja trwała niespełna dwie godziny.

W pomoc poszkodowanej rodzinie zaangażowały się władze miasta. Burmistrz Kobylina zadeklarował, że sześcioosobowa rodzina zostanie rozlokowana w dwóch mieszkaniach zastępczych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick