Od uderzenia pioruna zginęło 15 sztuk bydła. Straż walczy ze skutkami burzy [AKTUALIZACJE] [ZDJĘCIA]

2
20 sztuk bydła zginęło na skutek uderzenia pioruna w budynek gospodarczy w Jankowie Przygodzkim (powiat ostrowski). Jak udało nam się ustalić, obora nadaje się do całkowitej rozbiórki. Zwierzęta, które znajdowały się w pomieszczeniach przyległych do zniszczonego budynku (około 20 sztuk), udało się uratować. Strażacy zostali wezwani też do zerwanych dachów i powalonych drzew. Największe szkody są na terenie gminy Odolanów. Nad powiatem ostrowskim właśnie przechodzi gwałtowna burza. Towarzyszą jej ulewne opady deszczu. Strażacy przyjmują coraz więcej zgłoszeń i najpoważniejszym z nim jest pożar obory w Jankowie Przygodzkim. W budynek uderzył jeden z piorunów. Na miejsce udają się zastępy PSP z Ostrowa Wielkopolskim. Więcej informacji wkrótce.

AKTUALIZACJA – 16.52

W oborze, w którą uderzył piorun, znajdowało się bydło. Część zwierząt udało się uratować. Na razie nie wiadomo, co z pozostałą częścią stada. Na miejscu w Jankowie Przygodzkim pracuje wiele zastępów straży pożarnej. Na ten moment wiadomo, że nikt nie ucierpiał.

AKTUALIZACJA – 17.16

Jak ustalił nasz reporter, który jest na miejscu w Jankowie Przygodzkim, na skutek uderzenia pioruna zginęło 15 sztuk bydła – wszystkie, które były w środku. Kolejne 20 sztuk, które znajdowały się w budynku obok, udało się uratować. Obora została na tyle poważnie uszkodzona, że będzie musiała zostać rozebrana.

Strażacy są wzywani także do licznych podtopień, powalonych drzew, a także zerwanych i uszkodzonych dachów. Najbardziej ucierpiała gmina Odolanów.

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego także podtopiło posesje, ale również ulice m.in. Zielną i Długą. Drzewo zatarasowało też drogę na Odolanów. Strażacy usuwają zalegające na niej konary.

AKTUALIZACJA – 17.45

Powalone drzewa w okolicach ul. Nowej na wylocie z Odolanowa w kierunku Sulmierzyc. Na dalszym odcinku DW444 (na wysokości Biadaszek w kierunku Sulmierzyc) występują utrudnienia w ruchu. Prawdopodobnie tam również drzewa blokują swobodny przejazd.

AKTUALIZACJA – 18.42

Burza, która przeszła nad regionem zbiera ogromne żniwo. Strażacy co chwilę wyjeżdżają do nowych zdarzeń i usuwają skutki nawałnicy. Na DK25 na trasie Antonin – Oleśnica, drzewo spadło na dwa samochody osobowe. SZCZEGÓŁY POD TYM LINKIEM

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick