Zdemolował auto znajomego swojej byłej przyjaciółki

1
Do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o uszkodzenie mienia. 22-latek zdemolował auto znajomego swojej byłej przyjaciółki. Pokrzywdzony wycenił poniesione z tego tytułu straty na kwotę 5 tysięcy złotych.

20 sierpnia po godzinie 2:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zostali wezwani na interwencję na terenie gminy Godziesze Wielkie. Zgłaszającym był 22-latek, którego zaniepokoiła kłótnia między jego byłą przyjaciółką i jej obecnym chłopakiem.

Po przyjeździe na miejsce patrolu, mężczyzna oświadczył, że nie wie gdzie w tej chwili znajduje się   dziewczyna. Policjanci szybko odnaleźli 19-latkę, na jednej z dróg osiedlowych. W pobliżu znajdował się zniszczony pojazd. Volkswagen miał powybijane szyby, uszkodzone drzwi przednie oraz urwane lusterko. Z relacji nastolatki wynikało, że po sprzeczce z obecnym chłopakiem, skontaktowała się z 22-latkiem i poprosiła żeby do niej przyjechał. Kiedy mężczyzna zjawił się na miejscu i zobaczył auto rywala, postanowił je zniszczyć – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia oraz wniosek  o ściganie sprawcy przestępstwa. Właściciel auta wycenił straty na kwotę 5 tys. złotych. Sprawca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 22-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:KMP Kalisz, fot. policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick