Zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Razem mieli ponad 5 promili alkoholu we krwi

0
Ponad 5,5 promila alkoholu we krwi miało dwóch kierowców zatrzymanych przez ostrzeszowską policję. W ujęciu jednego z nich pomógł mieszkaniec, który jechał za nim samochodem.

Motorowerzysta mający ponad 2 promile alkoholu we krwi wpadł w ręce policji na uk. Pogodnej w Ostrzeszowie. Policjanci z tamtejszej komendy zatrzymali do kontroli mężczyznę jadącego simsonem, a jak się okazało po badaniu, 31-latek z gminy Kobyla Góra jechał pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało, że w jego organizmie znajdują się ponad 2 promile alkoholu. Teraz odpowie przed sądem.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Kolejny zatrzymany kierowca był jeszcze bardziej pijany. W wydychanym powietrzu stwierdzono ponad trzy promile alkoholu. Policjanci dowiedzieli się o nietrzeźwym kierowcy dzięki anonimowemu zgłoszeniu, które wpłynęło do komendy. Patrol pojechał do Mikorzyna, przez który przejeżdżał wskazany mężczyzna. – Z treści zgłoszenia wynikało, że zgłaszający jedzie za jego pojazdem usiłując go zatrzymać – mówi komisarz Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Samochodem kierował 58-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Po badaniu alkomatem okazało się, że miał we krwi ponad 3,5 promila alkoholu – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick