Zapisy bez wychodzenia z domu. W Ostrzeszowie rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i klas pierwszych

0
Ma być łatwiej i bez zbędnej papierologii. W gminie Ostrzeszów wkrótce ruszy elektroniczna rekrutacja do przeszkoli i klas pierwszych. Internetowy system jest przygotowywany, ale władzom miasta chodzi też o to, by jak najwięcej rodziców dowiedziało się o nowej formie zapisywania pociech rozpoczynających swoją przygodę z edukacją, stąd ulotki i plakaty.

Według Anny Ślęzak, przewodniczącej rady rodziców w Przedszkolu nr 5 w Ostrzeszowie, elektroniczna rekrutacja to bardzo dobry pomysł. – Na pewno nie będzie sprawiało rodzicom problemów przychodzenie do przedszkola, każdy ma w domu komputer, każdy ma w domu internet. Raz, dwa, trzy, można różne sprawy załatwić – cieszy się pani Anna.

CZYTAJ: Ania chce pokonać nowotwór. Jej organizm zaatakowały przerzuty. Potrzebne jest 50 tys. zł

Elektroniczna rekrutacja w Ostrzeszowie ruszy w marcu. Od tego momentu cała oferta edukacyjna dotycząca przedszkoli oraz szkół podstawowych będzie skupiona w jednej internetowej witrynie. Rekrutacja do przeszkoli potrwa od 2 do 24 marca. Zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych rozpoczną się chwilę później. – Nie chcieliśmy nakładać terminów, ponieważ jest to pierwszy okres i wdrożenie programów rekrutacyjnych. Ten okres będzie miał miejsce od 16 marca i potrwa do kwietnia – wyjaśnia Sławomir Cwojdziński, dyrektor Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych w ostrzeszowskim urzędzie miejskim.

Co ważne, zanim zostanie uruchomiona elektroniczna rekrutacja, trwa tradycyjna, w formie jednostronicowego wniosku przedłużanie pobytu dla dzieci, które do przedszkola już uczęszczają. Tutaj rodzic musi wypełnić i oddać w danym przedszkolu papierowy dokument i to już tylko do 24 lutego.

CZYTAJ: Pięć tysięcy dzików na celowniku. Lasy przeczesuje wojsko

Wszystkie szczegóły dotyczące elektronicznej rekrutacji w Ostrzeszowie znajdują się na ulotkach i plakatach w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tam też można znaleźć dokładny adres strony internetowej, za pośrednictwem której będzie można zapisać pociechę do wybranej placówki.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick