DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zapisy bez wychodzenia z domu. W Ostrzeszowie rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i klas pierwszych

Według Anny Ślęzak, przewodniczącej rady rodziców w Przedszkolu nr 5 w Ostrzeszowie, elektroniczna rekrutacja to bardzo dobry pomysł. – Na pewno nie będzie sprawiało rodzicom problemów przychodzenie do przedszkola, każdy ma w domu komputer, każdy ma w domu internet. Raz, dwa, trzy, można różne sprawy załatwić – cieszy się pani Anna.

CZYTAJ: Ania chce pokonać nowotwór. Jej organizm zaatakowały przerzuty. Potrzebne jest 50 tys. zł

Elektroniczna rekrutacja w Ostrzeszowie ruszy w marcu. Od tego momentu cała oferta edukacyjna dotycząca przedszkoli oraz szkół podstawowych będzie skupiona w jednej internetowej witrynie. Rekrutacja do przeszkoli potrwa od 2 do 24 marca. Zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych rozpoczną się chwilę później. – Nie chcieliśmy nakładać terminów, ponieważ jest to pierwszy okres i wdrożenie programów rekrutacyjnych. Ten okres będzie miał miejsce od 16 marca i potrwa do kwietnia – wyjaśnia Sławomir Cwojdziński, dyrektor Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych w ostrzeszowskim urzędzie miejskim.

Co ważne, zanim zostanie uruchomiona elektroniczna rekrutacja, trwa tradycyjna, w formie jednostronicowego wniosku przedłużanie pobytu dla dzieci, które do przedszkola już uczęszczają. Tutaj rodzic musi wypełnić i oddać w danym przedszkolu papierowy dokument i to już tylko do 24 lutego.

CZYTAJ: Pięć tysięcy dzików na celowniku. Lasy przeczesuje wojsko

Wszystkie szczegóły dotyczące elektronicznej rekrutacji w Ostrzeszowie znajdują się na ulotkach i plakatach w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tam też można znaleźć dokładny adres strony internetowej, za pośrednictwem której będzie można zapisać pociechę do wybranej placówki.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz