Zabójstwo czy rozszerzone samobójstwo? Szczegóły wyjaśni prokuratura

0
Powracamy do tematu tragedii, do której doszło 26 grudnia w jednym z mieszkań przy Alei Wojska Polskiego w Kaliszu. Znaleziono tam ciała dwóch osób w wieku 59 i 60 lat. Póki co śledczy nie potwierdzają, czy doszło do zabójstwa, czy tzw. rozszerzonego samobójstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

26 grudnia w jednym z mieszkań w Kaliszu ujawniono ciała dwóch osób – 59-letniej kobiety i 60-letniego mężczyzny. Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Służby nie informują, czy w mieszkaniu doszło do zabójstwa, czy do tzw. rozszerzonego samobójstwa.

Sprawą zajmuje się prokuratura, która dokładnie wyjaśni przyczyny i mechanizm zgonu tych dwóch osób. – Pod nadzorem prokuratora przeprowadzone zostały czynności procesowe na miejscu. Między innymi szczegółowe oględziny z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej, a także techników kryminalistycznych. W sprawie przesłuchani zostali świadkowie. Celem ustalenia przyczyny zgonu, decyzją prokuratora zasądzona została sekcja zwłok. Jej termin został ustalony na środę, na godzinę 9:00 – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W momencie pojawienia się nowych informacji w sprawie – będziemy informować o nich na łamach naszego portalu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick