Z Ostrowa do Kalisza czteropasmówką? KO chce poprawek w budżecie państwa

10
Dwie duże poprawki dotyczące drogi krajowej nr 25 złożyli do projektu budżetu parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej. Pomysły związane z przeznaczeniem tych pieniędzy na inwestycje drogowe w regionie południowej Wielkopolski zdradzili podczas konferencji prasowej.

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej złożyli do budżetu państwa dwie poprawki dotyczące drogi krajowej nr 25. Poprawki są kosztowne, bo opiewają na kwotę 130 mln zł. Pierwsza z nich została wyceniona na 100 mln zł i jest związana z aglomeracją kalisko-ostrowską. – Dotyczy przebudowy drogi Kalisz – Ostrów do standardu drogi głównej, przyspieszonej, czyli to jest droga czteropasmowa, którą podróżuje się wygodnie jak autostradą. Projekt tej drogi został zapisany przez rząd Ewy Kopacz. Wtedy wpisaliśmy do budżetu pierwsze pieniądze na tę inwestycję – powiedział Mariusz Witczak, poseł Platformy Obywatelskiej. – To nam pozwolili aglomeracyjnie się rozwijać, podróżować wiele więcej i dzielić obowiązki między dwa miasta – dodał.

CZYTAJ: Nie dla rozbioru ostrowskiego węzła kolejowego. Samorządowcy zapowiadają walkę. Mieszkańcy też mogą pomóc

Mariusz Witczak podkreślił, że ważne jest, aby przeprowadzić drogę Ostrów – Kalisz do autostrady A2. Poprawka złożona do budżetu dotyczy też drugiego etapu obwodnicy Nowych Skalmierzyc. – Musi być dostosowana do standardu szybszego ruchu – zaznaczył Witczak.

Poseł przyznał, że z jednej strony parlamentarzyści PiS-u mówią o 100 obwodnicach, a z drugiej odrzucają poprawki, które dotyczą właśnie obwodnicy Kalisza, która jest na liście 100 inwestycji do zrealizowania. Wskazał, że liczy na pomoc senatu, w którym rządzące Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości. – Należy się cieszyć, że obwodnica Kalisza została wpisana w program 100 obwodnic. Niezależnie od tego, że gros pracy i działań zostało podjętych wcześniej – przyznała senator Ewa Matecka.

ZOBACZ TEŻ: Poseł Szczepański o szybkiej kolei: „Rodzi się pytanie, ile by trzeba było wyburzyć w Ostrowie, żeby ta kolej wjechała”

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz na fb.com/wlkp24 lub daj znać na numer 661 997 997. Jesteśmy też na Whatsappie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Totalna opozycja zawsze chciała teraz widzimy tych donosicieli w uni europejskiej co oni tam wygadują na swój kraj to się w głowie nie mieści Targowica lewacka nic dodać nic ująć…

  • Janek, zluzuj gumkę od majtek bo wyraźnie cię cisną. I weź lekarstwa przed snem, może ci się przyśni praworządność w Polsce.

 2. Nawiązując do Targowicy w Parlamencie Europejskim oprócz tej POstkomuny najbardziej się wyróżniał zdeklarowany gey i ta co je tylko to co zielone …

 3. Ty koleś … A wiesz że twoi już opuszczają ten kraj ? Nie dziwi cię to że córcia jaśnie panującego nam Dudy właśnie spakowała manatki i prysnęła na zachód za chlebkiem ??? Pewnie tatuś wkrótce do niej dołączy … zresztą się nie dziwię bo tu czeka go pewny trybunał stanu.

 4. Do anty -jak się coś wypisuje to nie należy bazować na sloganach totalsów, bo funta kłaków warte,ruszaj własną głową

  • Sloganach ??? Slogany to akurat specjalność partii rządzącej.
   Kobita ma wykształcenie prawnicze ale aplikacji nie robi. Dlaczego ? Tatus jej doradzil ?
   Za dużo telewizji Kurskiego się naoglądałeś … i tylko nie mów że ja TVNu. Żadnej TV nie oglądam i tym się różnimy. Ty myślisz jak chce Kurski, a ja myślę … i widzę co się dzieje.

 5. Warte funta kłaków to są te brednie w TV Kurskiego i nienawiść, którymi jesteście nasiąknięci. I tylko mi nie mów że ja nasiąkłem TVNem, bo w nosie mam te wszystkie telewizje. A teraz jeszcze 2 mld zł z NASZYCH podatków ma iść na tą propagandową tubę. Pewnie zaraz powiesz ile to nam PIS dał … to Cie może uświadomię – NIC nam nie dał bo PIS nic nie miał.
  To są Twoje i moje pieniądze. Platforma świeta nie była, SLD tak samo, ale przynajmniej nie robili z ludzi półgłówków. Kradli wszyscy, jedni mniej inni więcej, ale DOBRA ZMIANA rąbie wszystkich równo … naobiecywali ludziom nie wiadomo ile, a ci lecą za nimi jak barany. Zobacz ile Rydzyk dostał Twoich i moich pieniędzy … w imię czego się pytam ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick