Z Grunwaldzkiej na Ledóchowskiego. Jadłodajnia dla potrzebujących dostępna w centrum Ostrowa

7
Przychodzi tam około 30 osób dziennie, głównie po to, by zjeść ciepłą zupę, wykąpać się, czy napić się kawy lub herbaty - mowa o jadłodajni, która do tej pory funkcjonowała przy ulicy Grunwaldzkiej. Teraz zmieniła swoją siedzibę na budynek Konwiktu przy ulicy Ledóchowskiego.

Zmiana adresu z obrzeży na centrum Ostrowa sprawiła, że do jadłodajni przychodzi jeszcze więcej osób. To głównie bezdomni, choć pomoc uzyskają tu także osoby w trudnej sytuacji materialnej. – Zauważyliśmy, że przychodzi nas więcej ludzi. Myślę, że ma to związek z sytuacją ekonomiczną w kraju. Społeczeństwo ubożeje, a m.in. artykuły spożywcze są coraz droższe. Widzimy, że przychodzą do nas nowe osoby, takie, którym po zapłaceniu wszystkich rachunków i wykupieniu leków, nie wystarcza na zakupy spożywcze – tłumaczy Małgorzata Bogucka z Fundacji „Głodnych Nakarmić”.

Jadłodajnia działa od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 13.00. Każdego dnia wydawanych jest prawie 30 litrów ciepłego posiłku. Osoby potrzebujące mogą tu także liczyć na gorącą kawę, herbatę oraz coś słodkiego. Stołówka utrzymuje się m.in. dzięki hojności dobrych ludzi oraz dotacji z budżetu miasta.

Jadłodajnia nosi imię księdza kanonika Krzysztofa Nojmana, byłego proboszcza ostrowskiej Konkatedry, który zmarł w kwietniu ubiegłego roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Wystarczy ze zrozumieniem czytać!napisane jest gdzie jest przeniesiona, szkoda tylko że czynna tylko do piątku i codziennie tylko do 13 tej, trochę krótko 😭

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick