Z godzinnym opóźnieniem rozpoczęli ostatni dzień rywalizacji w Jutrosinie

0
Trwa sobotnia sesja V Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski w Jutrosinie. Z około godzinnym opóźnieniem zawodnicy rozpoczęli ostatni dzień zmagań na stadionie w Jutrosinie. Uczestnicy rozpoczną od kontynuowania zawodów eliminacyjnych i z godnie z tym, ile tasków uda się odlecieć w godzinach popołudniowych, będzie wiadomo, o której rozpocznie się finałowa rywalizacja i dowiemy się, kto dostanie się do finałów.

Piątkowa sesja rozpoczęła się z wielkimi problemami i wielogodzinnym opóźnieniem, ale następnie zawodnicy starali się gonić uciekający czas i nadrabiać zaległości. Przed wczorajszymi startami zaliczono raptem trzy taski, a więc pozostało ich jeszcze 27. Dzisiaj trwa dalszy ciąg zawodów eliminacyjnych do finałowych.

– Zawodnicy się spieszą, bo pogoda może się zmienić. Rywalizacja powinna potrwać do około 8.30, ponieważ według prognoz później ma się zerwać wiatr – mówi Mirosław Nowicki, pilot i jeden z komentatorów zawodów.

ZOBACZ TEŻ: Jak się zaczęła przygoda Bartosza Nowickiego z lataniem?

Do wczoraj rozegrano osiem tasków, co nawet w przypadku niepogody pozwoli wyłonić najlepszą czwórkę, która zmierzy się w finale. Kolejne okrążenia pylonów sprawiają jednak, że zawody są bardziej wyrównane dla wszystkich startujących.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick