Tadeusz Łuczejko – wystawa prac

0
18 października
18:00
Wstęp wolny!

Tadeusz Łuczejko pod koniec lat 70-tych wraz z Mirosławem Czyżykiewiczem i kilkoma innymi przyjaciółmi zakłada “PRACOWNIĘ TRÓJWYMIAROWYCH MARZEŃ” – grupę grającą muzykę z pogranicza elektroniki. W roku 1999 wraz z Piotrem Woltyńskim zakłada duet “AQUAVOICE” W roku 2001 Tadeusz Łuczejko działając już jako solista pod starym szyldem “AQUAVOICE” zostaje laureatem złotej dziesiątki plebiscytu słuchaczy radiowej “TRÓJKI” na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej.

Na swoim koncie ma koncerty obok takich artystów jak: Tomasz Stańko, Józef Skrzek, Marek Hołoniewski, Robin Guthrie /Cocteau Twins/, Banco de Gaia, “Higher Inteligence Agency”, Manuel Goetsching, Pieter Nooten, Marek Biliński czy Wojtek Konikiewicz. Na swoim koncie ma także 9 płyt autorskich. W 2015 roku płyta “Early recordings”, zawierająca wczesne nagrania “Aquavoice” otrzymuje od miesięcznika “High Fidelity”, zaszczytny tytuł “Płyty roku” oraz dwie nagrody “Red Button” i “Red Fingerprint” za wybitne walory artystyczne i wysoką jakość dźwięku.

Jako plastyk, przez siedem lat projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak: “Iskry”, “Alfa” – Warszawa, “PiK” – Katowice czy “ART” w Kielcach. Na koncie ma okładki do książek Stephena Kinga, Roberta Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce: w Warszawie (dwukrotnie), w Katowicach, w Żywcu, w

Tarnowie, w Nowym Sączu. Obecnie zajmuje się malarstwem, projektowaniem okładek płyt i plakatów.

W roku 2007 Tadeusz Łuczejko został wpisany jako artysta do międzynarodowej encyklopedii “Who is Who”.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick