Wszędzie remonty. Kierowco, spodziewaj się utrudnień

2
W ostatnich dniach zaroiło się od komunikatów o utrudnieniach na drogach w związku z remontami nawierzchni. Docierają one z wielu miejsc Południowej Wielkopolski. Na wlkp24.info prezentujemy, na których drogach trwają prace.

Wrzesień stoi pod znakiem remontów. Podobnie będzie w październiku, który zbliża się wielkimi krokami. W kilku miejscach Południowej Wielkopolski kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo szykowane są objazdy i ograniczenia prędkości m.in. w związku z kładzeniem nowych nawierzchni oraz chodników.

Dobrzyca

Na odcinku drogi w kierunku Jarocina kładziony jest chodnik. Miejscami droga jest zwężona, obowiązuje też ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Prace zakrojone na dużo większą skalę (zobacz na zdjęciu powyżej) trwają też na wylocie z Dobrzycy w kierunku Koźminca. Tam na najbardziej zniszczonym odcinku drogi kładziony jest nowy asfalt. Trwają też prace na poboczu.

Jarocin

W piątek do godz. 20.00 kierowcy chcący przejechać ul. Glinki w Jarocinie, też muszą spodziewać się utrudnień. Droga będzie zamknięta z powodu prac mających połączyć ulicę Wrocławską z obwodnicą Jarocina. Na dzisiaj zaplanowano kładzenie asfaltu. “Wykonawca inwestycji proponuje objazd drogą gminną przy Zakładzie Gospodarki Odpadami w Jarocinie” – informują władze miasta. W niedalekiej przyszłości ma się rozpocząć także budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego (dawna DK11) z ul. Śródmiejską, co także spowoduje utrudnienia w ruchu.

Przez cały weekend zamknięta dla samochodów będzie także pierzeja rynku, na której można parkować auta. Utrudnienia w tej części miasta są spowodowane organizacją koncertu IRA.

W komunikacie czytamy:
28 września od godz. 18.00 zamknięty zostanie wjazd na rynek i od tej chwili do niedzieli 30 września do godz. 06.00 nie będzie możliwości pozostawienia samochodu na parkingu na rynku. Zamknięte zostaną:
– ul. Śródmiejska od skrzyżowania z ul. Wąską,
– ul. Wrocławska od skrzyżowania z ul. Kilińskiego,
– ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Średnią.

Opatówek

Utrudnienia czekają też kierowców podróżujących drogą z Józefowa do Szulca (gmina Opatówek). 1 października zostanie zamknięty przejazd kolejowy w jej ciągu. Zaplanowano tymczasową organizację ruchu, która będzie obowiązywać do 19 października.

“Z miejscowości Józefów DK12 do ronda w Opatówku i dalej DW471 do Szulca. Prace będą obejmowały poszerzenie istniejącego przejazdu, wykonanie pasów ostrzegawczych na dojazdach do przejazdu, zabudowanie sygnalizatorów świetlnych oraz wykonaniu oświetlenia przejazdu” – informują władze gminy.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick