DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"WSZ w Kaliszu zamierza wyciągnąć konsekwencje prawne". Burza po internetowym wpisie

„Zarzuty są medycznie bezpodstawne i godzą w dobre imię wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu oraz jego pracowników” – informują przedstawiciele „okrąglaka”. To pokłosie jednego z internetowych wpisów, który zamieściła córka pacjenta. Mężczyzna miał zostać wypisany do domu z wybroczynami na plecach, które ukazały się po zabiegu operacyjnym. 

Fot. Zrzut ekranu z transmisji na żywo przedstawicieli szpitala w Kaliszu

Przedstawiciele kaliskiego szpitala odnieśli się do wpisu podczas konferencji prasowej, która była transmitowana na ich facebookowym fanpage’u. Rzecznik placówki pokazał wpis córki jednego z pacjentów, w którym zamieściła zdjęcia wybroczyn na plecach swojego ojca. 85-latek został przyjęty na Szpitalny Oddział Ratunkowy 19 lipca z powodu uwięźniętej przepukliny pachwinowej prawostronnej. Dr n. med. Sławomir Kaczmarek, kierownik Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej przekazał informacje dotyczące leczenia i podjętych działań wobec pacjenta: – Pacjent jest w trakcie leczenia hematologicznego i przewlekłej terapii przeciwpłytkowej Clopidogrelem. Jest to lek nieodwracalnie blokujący czynność płytek krwi odpowiedzialnych za proces krzepnięcia. Pacjent, dla ratowania jego życia został zoperowany w dniu przyjęcia. Ze względu na działanie przeciwkrzepliwe stosowanego przez pacjenta leku, w okresie pooperacyjnym wystąpił krwiak moszny i wielomiejscowe krwiaki podskórne po stronie operowanej. Taka sytuacja kliniczna jest wkalkulowana w procedurę obarczoną zwiększonym ryzykiem powikłań krwotocznych. 

Przedstawiciele szpitala podczas konferencji poinformowali, że rodzina pacjenta otrzymała zalecenia poszpitalne w formie pisemnej i ustnej, przekazane przez kierownika oddziału przy wypisie. Dodali również, że w sytuacji klinicznej pacjenta krwiaki, które wystąpiły są przewidywalne i dopuszczalne. – Na tę okoliczność pacjent otrzymał zabezpieczenie antybiotykowe oraz w miejsce odstawionego dla bezpieczeństwa Clopidogrelu, została zalecona heparyna drobnocząsteczkowa – dodał dr n. med. Sławomir Kaczmarek.

Paweł Gawroński, rzecznik placówki podkreślił, że zawarte w opublikowanym poście zarzuty są medycznie bezpodstawne i godzą w dobre imię wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu oraz jego pracowników: – Rozumiemy emocje towarzyszące bliskim pacjenta, tym bardziej, że operacja była procedurą ratującą życie. Jednak nie godzimy się na szkalowanie placówki i jej pracowników. Zarówno sama publikacja, jak i pojawiające się pod nią obraźliwe i często wulgarne komentarze, zostaną poddane przez naszych prawników wnikliwej analizie. Wobec autorów pomówień, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu zamierza wyciągnąć konsekwencje prawne.

Całość konferencji prasowej można zobaczyć na fanpage’u szpitala w Kaliszu.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • N
    Nelka

    niedziela, 30 lipca, 2023

    No niestety w tym przypadku rodzina nie ma racji….. akurat w tym przypadku…..

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz