Wreszcie doczekali się turnieju. Radość było słychać z daleka

0
W minioną niedzielę na boisku za parowozownią w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano turniej dla dzieci w wieku 8-10 lat. Przyjechało osiem drużyn z Ostrowa i regionu. Było widać, że wszystkim brakowało takiego grania. Pandemia na długo wstrzymała możliwość rozgrywania turniejów.

Dzieci wreszcie wybiegły na boisko i miały okazję pograć w szerszym gronie. Niedzielny turniej piłkarski zorganizowany przez TP Ostrovia 1909 był długowyczekiwany przez małych adeptów futbolu, więc i zaangażowania nie mogło zabraknąć.

Dzieci w wieku 8-10 lat z pasją biegały po czterech boiskach i rywalizowały każdy z każdym. Nie ważne były bramki, nie tworzono drabinki turniejowej. Chodziło wyłącznie o to, aby wreszcie spotkać się po trzeciej fali pandemii i móc pograć w piłkę. Było widać, że wszystkim tego brakowało.

Polski Związek Piłki Nożnej nawet zaleca, aby w tych rocznikach nie organizować turniejów o stawkę, a takie, które skupiają się wyłącznie na grze. Na zdobywanie medali i walkę o puchary jeszcze przyjdzie czas.

Zajrzeliśmy z kamerą na obiekt za parowozownią w Ostrowie Wielkopolskim, aby przyjrzeć się bliżej tej rywalizacji. Szczegóły w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick