Wracał po służbie do domu. Zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

0
Sierż. Rafał Stramowski, który na co dzień pełni funkcję oficera prasowego kępińskiej komendy policji, zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę. Mundurowy wracał po pracy do domu, gdy przed sobą zauważył kierowcę jadącego "wężykiem". Okazało się, że jest pod znacznym wpływem alkoholu.

Sierż. Rafał Stramowski wracał w poniedziałek po skończonej służbie do domu. Zauważył, że jadący przed nim kierowca busa porusza się „wężykiem”. – Na najbliższym skrzyżowaniu gdy zapaliło się „czerwone światło”, zatrzymałem pojazd, podszedłem do kierowcy chcąc sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy kierowca tego busa przypadkiem nie potrzebuje pomocy. W samochodzie siedziało dwóch obywateli Ukrainy. Od kierowcy wyraźnie było czuć alkohol – mówi policjant.

Pijany mężczyzna chwiał się za kierownicą oraz bełkotał. Sierż. Stramowski powiadomił kolegów, którzy pełnili wtedy służbę. Badanie alkomatem wykazało u 45-latka trzy promile alkoholu. – Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwo – informuje rzecznik kępińskiej policji.

Okazuje się, że nie tylko na terenie powiatu kępińskiego zatrzymano kolejnych kierowców pod wpływem alkoholu. W miejscowości Kuchary w powiecie pleszewskim 52-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Samochód przewrócił się na bok. – Jak się okazało, 52-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnego ubezpieczenia – mówi st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymano na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Zatrzymany został 37-letni obywatel Ukrainy, u którego badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu. Z kolei w miejscowości Olszyna w ręce policjantów wpadł 33-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. – Kierował samochodem marki Seat, znajdując się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał ponad trzy promile. Od mężczyzny pobrano także krew do badań – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzeczniczka ostrzeszowskiej komendy policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick