W Konkatedrze skradziono lichtarze. Złodziej jest już w rękach policji

3
Dwa mosiężne lichtarze zniknęły w niedzielę z ostrowskiej Konkatedry. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kradzieży miało dokonać dwóch mężczyzn oraz kobieta. Sprawa została zgłoszona policji, a mundurowi wytypowali potencjalnego złodzieja. Został on już zatrzymany na terenie miasta. To 39-letni mężczyzna, który ma już na swoim koncie wyroki.

CZYTAJ: Okradziono Konkatedrę. Zniknęły lichtarze

Złodziej najprawdopodobniej podejrzewał, że lichtarze mają dużo większą wartość niż w rzeczywistości. Lichtarze wykonane są z mosiądzu, a ich wartość wynosi około 1000zł.

Policjanci podczas swoich czynności wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z kradzieżą. Zatrzymano go na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. W siatce, którą miał ze sobą znajdowały się skradzione lichtarze. – Ostrowianin przyznał się do kradzieży. Tłumaczył policjantom, że lichtarze chciał sprzedać w skupie złomu. 39-latek działał w warunkach recydywy – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci odzyskali skradzione lichtarze w całości. Z racji recydywy 39-latkowi grozi teraz ponad pięć lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • I jedna laska z gipsem na łapie? Nie zamknąć na odrobek niech sprzątają bo w więzieniu będzie ciepło i jedzenie dostaną…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick