Okradziono Konkatedrę. Zniknęły lichtarze

3
Ostrowska Konkatedra została okradziona. Zniknęły dwa mosiężne lichtarze. Na razie nie wiadomo, kto i ile osób dopuściło się kradzieży. O sprawie została powiadomiona policja, która próbuje odnaleźć sprawcę bądź sprawców.

Dwa mosiężne lichtarze padły łupem złodziei, którzy okradli ostrowską Konkatedrę. Do przestępstwa doszło w niedzielne popołudnie, 20 października. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży dwóch lichtarzy wykonanych z mosiądzu – potwierdza sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika przyznaje, że to nie on zauważył brak dwóch świeczników. – Otrzymałem informację od kogoś, kto widział, jak trzy osoby – dwóch panów i pani – wynosiło lichtarze z kościoła. Być może sądzili, że mają one większą wartość – mówi ks. Krzysztof Nojman, proboszcz Konkatedry.

Być może złodzieje przywłaszczyli przedmioty, sądząc, że są one wykonane ze złotego kruszcu. Policja w tej chwili usiłuje ustalić, kim był sprawca lub sprawcy kradzieży. Wartość skradzionego mienia oszacowano na około 1 000 złotych. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick