W Kaliszu zniknęło pięć rowerów, a w Ostrowie policja szuka właścicielki jednośladu

0
Fot. Pixabay
W ciągu ostatniego tygodnia zgłoszono pięć kradzieży rowerów na terenie Kalisza. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. Jak zauważa tamtejsza policja, żaden z zaginionych jednośladów nie był dobrze zabezpieczony.

Jak mówi przysłowie, okazja czyni złodzieja. W ostatnim tygodniu na terenie Kalisza mieszkańcy stworzyli co najmniej pięć takich okazji, w wyniku czego ich jednoślady zniknęły. Dlaczego „co najmniej pięć”. Ponieważ tyle zgłoszeń o kradzieży wpłynęło do tamtejszej komendy. – Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik – nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu lub jego całkowity brak. Aby zapobiegać tego typu przypadkom, apelujemy o ostrożność – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Funkcjonariusze podkreślają, ze rowery giną nie tylko z centrum miast, pozostawione w przygotowanych dla nich stojakach, ale często także z piwnic, prywatnych posesji czy klatek schodowych. – Ostatnie tego typu zdarzenie miało miejsce w nocy z 21 na 22 sierpnia. Nieznany sprawca ukradł rower pozostawiony na terenie jednej z prywatnych posesji w Kaliszu. Właściciel oszacował straty na 1600 zł – dodaje.

Policjanci podkreślają, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, co w przypadku rowerów oznacza, że dobre zabezpieczenie jednośladów może skutecznie zniechęcić złodzieja, a nam zaoszczędzić nerwów i niepewności, czy nasza własność zostanie odnaleziona. – Warto skorzystać z profesjonalnych blokad, a jeśli ich nie mamy, warto pamiętać, że im więcej zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy rower. Pamiętajmy, że popularne linki rowerowe powinny trzymać nie koła, które łatwo zdjąć, ale najlepiej ramę z kołem – zaznaczają kaliscy funkcjonariusze.

Co zrobić w przypadku zamykania roweru w piwnicy? Warto zadbać o dobre zabezpieczenie m.in. drzwi, bo im więcej czasu złodziej będzie musiał poświecić na sforsowanie zamków, kłódek i innych tego typu elementów, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że w ogóle się na to zdecyduje.

Tymczasem w Ostrowie Wielkopolskim policjanci od kilku dni szukają właścicielki roweru, który został znaleziony 13 sierpnia na ul. Kopernika. „Właściciela roweru prosimy o kontakt z dzielnicową st. sierż. Joanną Michalak w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Odolanowskiej 19, pokój 103, telefon (62) 737 74 49, 786 936 390 lub pod numerem 997” – czytamy w komunikacie na stronie komendy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick