Usłyszał… 130 zarzutów. Kradł m.in. w powiecie ostrowskim

1
Choć został zatrzymany na terenie Poznania to w akcji brali udział ostrowscy kryminalni. 52-latek został aresztowany, a za swoje kradzieże usłyszał aż 130 zarzutów, m.in. kradzieży z włamaniem na konta bankowe. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Sprawa kradzieży zaczęła się we wrześniu tego roku, kiedy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od pokrzywdzonych osób. Zgłaszali oni kradzież portfela wraz z dokumentami, gotówką i kartą bankomatową. Okazywało się, że złodziej kradzionymi kartami dokonywał płatności metodą zbliżeniową. I tak z kont poszkodowanych znikały setki złotych. Do kradzieży dochodziło także na terenie powiatu ostrowskiego. – W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tych przestępstw może być 52-latek z powiatu średzkiego. Typowania funkcjonariuszy okazały się celne. 6 października, kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę w Poznaniu. Policjanci znaleźli przy nim kartę bankomatową, która nie była jego własnością – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Kradzieży dokonywał nie tylko na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, ale też w innych miastach Wielkopolski. Usłyszał 130 zarzutów. – Dodatkowo odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące – dodaje mł. asp. Michaś.

52-latkowi grozi nawet do 15 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick