Uprawiali w lesie konopie. Odpowiedzą przed sądem

0
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Pół kilograma amfetaminy i sześć doniczek z krzewami konopii znaleźli policjanci u 30-latka z powiatu ostrowskiego, który został zatrzymany. Mężczyzna hodował rośliny w piwnicy. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. W jego piwnicy znaleziono sześć doniczek marihuany, a w domu kolejne trzy, a oprócz tego susz roślinny i marihuanę. Łącznie ok. pół kilograma obu substancji. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– Mężczyzna na terenie pozamiejskim uprawiał kolejne krzewy konopi. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli następne pięć roślin. Sprawą zajął się prokurator. 30-latkowi postawiono zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, posiadania środka odurzającego oraz uprawiania wbrew przepisom ustawy krzewów konopi – mówi nadkom. Krzysztof Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Za przestępstwo uprawiania konopi grozi kara więzienia do lat 3, natomiast za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków kara więzienia od roku do lat 10 – dodaje. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

To jednak nie koniec zatrzymań w związku z hodowlą marihuany, do których doszło w ostatnim czasie. Policjanci z Ostrowa zabezpieczyli 16 krzewów konopi w jednym z lasów poza miastem. Zatrzymali w związku z tym dwóch mężczyzn. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono susz roślinny. – Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa uprawy konopi, a jeden z nich dodatkowo posiadania środków odurzających – wyjaśnia nadkom. Krzysztof Kula. Obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick