Ulica Dembińskiego w Ostrowie Wielkopolskim będzie wyremontowana

6
Ruszył pierwszy etap przebudowy ulicy Dembińskiego. W najbliższym czasie wyremontowany zostanie około 120-metrowy odcinek od wjazdu z ulicy Poznańskiej. W przyszłym roku być może inwestycja będzie kontynuowana.

Wykonawca odebrał już od miasta plac budowy. Wartość inwestycji wynosi ponad 370 tys złotych. Jest to dopiero pierwszy etap modernizacji ulicy. – Wyremontowany zostanie odcinek drogi od ulicy Poznańskiej aż do krzyżówki, do odbicia na Intermarche – informuje Barbara Spiżak – Marek z Miejskiego Zarządu Dróg.

Pojawią się ponad stumetrowy odcinek jezdni z kostki brukowej, dojazdy do posesji oraz nowy chodnik. Na remontowanym odcinku ulicy Dembińskiego pojawi się także kanał deszczowy, który w czasie intensywnych opadów będzie zbierał nadmiar wody. – Dalsza przebudowa zostanie przedstawiona jako propozycja do realizacji na kolejny rok, ale uchwała budżetowa będzie dopiero w grudniu – tłumaczy Barbara Spiżak – Marek.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm z Ostrowa i Latowic.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. „pojawi się także kanał deszczowy, który w czasie intensywnych opadów będzie zbierał nadmiar wody. ” dzięki! w życiu nie wpadłbym do czego może służyć kanał deszczowy.

  2. A była obiecana cała ulica,ale wiadomo,trzeba każdego połechać,zamiast robić od A do Z. A potem zmieni się władza i będą inne piorytety. Dlatego z urzędu fachowcy pouciekali,bo jak ktoś coś zaproponował to zaraz miał zrypke,że to JA tu rządzę a nie Pan/Pani… 🙂

  3. Ciekawe jak „geniusze” z MZD zapewnią wyjazd z osiedla w kierunku miasta kiedy miejsko-wiejskie „konsorcjum” będzie zapewniać dogodny dojazd do Intermarche? Kiedy budowano dojazd do Intermarche ci wielcy znawcy organizacji ruchu w mieście nie potrafili zapewnić skrzyżowania ze światłami na przecięciu Poznańskiej i Batorego, w połączeniu z wjazdem do pseudo centrum handlowego. Teraz urządzą mieszkańcom gehennę z wjazdem i wyjazdem popartą ustanowieniem jako główną drogę do sklepu. No cóż jaki poziom intelektualny kierownictwa firmy taki sposób organizacji ruchu w mieście. Proponuję jeszcze antyzatokę za wjazdem do Lidla, jak już coś spieprzyć to na całego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick