Ukradł ciągnik i ukrył go… w lesie

0
Fot. KPP Pleszew
42-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Odpowie za włamanie do budynku gospodarczego i kradzież przedmiotów o łącznej wartości 25 tysięcy złotych. Jeden z "łupów" postanowił ukryć... w lesie.

Do kradzieży doszło na niezamieszkałej posesji w miejscowości Stara Kaźmierka. Mężczyzna włamał się odkręcił bramę garażową, wszedł do budynku gospodarczego i ukradł quada, agregat prądotwórczy, elektronarzędzia, 200 litrów paliwa oraz ciągnik. Właściciel przedmiotów, gdy zorientował się, że został okradziony, poinformował policję. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do odnalezienia ciągnika, którego złodziej postanowił ukryć w lesie. – Jak się okazało, sprawca ukrył pojazd w lesie i gdy następnego dnia, po niego wrócił został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Kryminalni, odzyskali także pozostałe skradzione przedmioty. 42-latek ukrył je na terenie swojej posesji – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

To nie była pierwsza kradzież zatrzymanego mężczyzny, bo na swoim koncie miał już podobne przestępstwa. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick