Ukradł auto.. koledze! Grozi mu 5 lat więzienia

0
Policjanci z Ostrowa zatrzymali 26-latka, który odpowie za kradzież samochodu. Mężczyzna miał pomóc koledze i pojechać z nim po drugie auto, które się zepsuło. 26-latek wykorzystał chwilę kiedy znajomy był poza pojazdem i .... odjechał. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 23 lutego. Dzień później, do dyżurnego zadzwoniła kobieta, która zgłosiła kradzież swojego samochodu. Zgłaszająca wyceniła pojazd na kwotę 5 tys. zł.

Policjanci ustalili, że kobieta pożyczyła samochód synowi, by ten z drugim kierowcą pojechał po swój zepsuty pojazd. Syn długo nie wracał do domu. Okazało się, że mężczyźni po dotarciu na miejsce postanowili odpocząć. 26-latek, który miał pomóc, wykorzystał chwilę kiedy jego znajomy przesiadł się do swojego pojazdu i odjechał z miejsca samochodem, którym przyjechali – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Policjanci szybko ustalili miejsce przebywania 26-latka i go zatrzymali. Odzyskali także skradziony pojazd. Wczoraj, mężczyzna usłyszał zarzuty. Tłumaczył policjantom, że samochód chciał sprzedać. Za kradzież, 26-latkowi grozi 5 lat więzienia.

fot. archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick