Ujęli pijanego za kierownicą. Zatrzymano także piratów drogowych

2
zdjęcie poglądowe
Prawie dwa promile miał w organizmie 73-latek, który w takim stanie postanowił wsiąść za kierownicę. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy wezwali na miejsce policję. Mundurowi odebrali także prawa jazdy kolejnym piratom drogowym. Rekordzista pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 125 km/h.

73-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. O tym, że jest pijany zorientowali się świadkowie, którzy zadzwonili na policję, by nie dopuścić do jego dalszej jazdy. Do zatrzymania doszło w miejscowości Szklarka Przygodzicka w powiecie ostrzeszowskim. – Skierowany na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego poddał 73-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierował pojazdem marki Renault, kontroli trzeźwości z wynikiem 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie dwa promile – mówi asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy.

Brakiem wyobraźni wykazali się kolejni mieszkańcy powiatu ostrowskiego, którzy zostali zatrzymani przez lokalnych policjantów za znaczne przekroczenie prędkości. – Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni mieszaniec powiatu ostrowskiego, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy patrolowali ulice nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca swoim samochodem osobowym jechał z prędkością 125 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

To nie jedyny pirat drogowy, którego zatrzymano. Kolejni to 51-latek, który na liczniku miał 119 km/h oraz 33-latka i 50-latek, którzy pędzili w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick