Uczniowie przeciwko hejtowi. Jakie młodzież ma sposoby na walkę z nim?

1
Najpierw odwiedzili Schronisko dla Samotnych matek w Ostrowie Wielkopolskim, by wręczyć najbardziej potrzebującym kobietom upominki, a następnie udali się do parku, by porozmawiać o hejcie. Członkowie Wolontariatu Pedagogicznego z grupy „Ostrów. Lubimy pomagać”.

Ostrowska młodzież z Wolontariatu pedagogicznego zakończyła akcję „Każda kobieta jest księżniczką” w Dzień Kobiet, wręczając upominki tym najbardziej potrzebującym ze Schroniska dla Samotnych Matek w Ostrowie Wielkopolskim. To był jednak początek zaplanowanych na ten dzień akcji. Kolejna odbyła się w Parku Miejskim, gdzie zorganizowano happening dotyczący hejtu i walki z nim. Uczniowie rozłożyli transparenty z napisami: „Stop przemocy słownej w sieci”, „Hejt niszczy ofiarę i agresora” czy „Powiedz nie nienawiści” oraz innymi, które według nich najlepiej tłumaczyły, co oznacza hejt i kogo dotyka.

Kiedy alejką, na której stali przechadzali się mieszkańcy, mogli do nich podejść i porozmawiać o tym problemie, który dotyka miliony osób na całym świecie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Każda kobieta jest księżniczką, ale wiadomo, że w każdej bajce jest ziarno prawdy i niektóre z księżniczek zamieniają się w żaby.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick