Trzyletnie dziecko wpadło do studni

0
Zdjęcie poglądowe
Trzyletnie dziecko, które wpadło do przydomowej studni jest w stanie dobrym. Przebywa w szpitalu i jest poddawane diagnostyce. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie na jednej z posesji w Łąkocinach.

Strachem i – jak wynika ze wstępnej diagnozy – drobnymi obrażeniami zakończyło się groźnie wyglądające zdarzenie, do którego doszło w środowe popołudnie w Łąkocinach (powiat ostrowski). Na terenie jednej z posesji do przydomowej studni wpadł trzyletni chłopiec. Po tym, jak dziecko wpadło w kilkumetrowy dół, rodzina wezwała straż pożarną i próbowała samodzielnie wyciągnąć dziecko. To się udało. – Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dziecko zostało wyciągnięte. Nasze działania polegały więc na ograniczeniu się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i przekazana poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego – informuje dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Chłopiec został zabrany do szpitala. – Stan zdrowia dziecka jest określany jako dobry. W tej chwili przechodzi dalszą diagnostykę – wyjaśnia Adam Stangret, zastępca dyrektora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick