TOZ apeluje

3
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się z apelem o uczulenie mieszkańców, którzy posiadają psy lub koty o zabezpieczenie swoich podopiecznych w noc sylwestrową.

Działacze TOZ co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt, lub ginie na za wsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi.

Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze – czytamy w komunikacie TOZ.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.

Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej witryny www.toz.pl.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem powinni przestać te petardy produkować. Ładniejszy i dużo bezpieczniejszy jest pokaz laserowy. Niech ktoś pomyśli zanim petardy wystrzeli o wszystkich zwierzętach, ptakach. Wiele zginie pod kołami aut, wiele ptaków rozbije się o mur. Czy cierpienie zwierząt jest tego warte.

    • Najlepiej wybrać się do weterynarza. On skuteczny preparat zaproponuje i bezpieczny dla zdrowia pupila.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick