Termomodernizacja urzędu miejskiego na finiszu

3
Zimą będzie cieplej, latem, przynajmniej na trzecim pietrze, ma być chłodniej, a całość już teraz prezentuje się po prostu ładniej. Budynek ostrowskiego urzędu miejskiego przechodzi termomodernizację, a ta de facto jest już na finiszu. O zewnętrzną szatę siedziby magistratu i dobór kolorów zadbał plastyk miejski.

Zeszłoroczne upały do tego stopnia utrudniały pracę urzędnikom, że przez kilka dni, gdy temperatura w biurach sięgała ponad 30 st c, wychodzili do domu wcześniej. Teraz ma się to zmienić, bo na trzecim piętrze budynku urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim zainstalowano klimatyzację. – Te wielkie upały, które nas i od jakiegoś czasu nawiedzają każdego roku stały się nie do wytrzymania, zarówno przez urzędników, którzy w urzędzie miejskim pełnią swoje zadania, jak i mieszkańców, którzy tu przychodzą załatwiać swoje konkretne sprawy – mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Montaż klimatyzacji to tylko część projektu termomodernizacji budynku ostrowskiego magistratu. Remont trwa od końca listopada zeszłego roku. – Na tą chwilę mamy w 80% ocieplony budynek razem z poddaszem. Zamontowano fotowoltaikę, odświeżoną instalację elektryczną na korytarzach, zamontowano oświetlenie ledowe – wylicza Dawid Piechowiak z ostrowskiego urzędu miejskiego. W całym budynku jest teraz wentylacja mechaniczna z systemem odzyskiwania ciepła. Wymieniono stolarkę okienna , drzwi i bramy garażowe z tyłu budynku.

Przy okazji ocieplenia ścian konieczna była wymiana elewacji budynku. O ten etap metamorfozy budynku zadbał plastyk miejski, Michał Trusz. Cały remont to koszt 3,6 mln złotych, z czego 1,7 mln złotych to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Najlepszy jest ten „stroke” wokół napisu Urząd Miejski… Wygląda jak szyld przedszkola. Brawo! Cudownie! Pięknie! Dobrze, że już tu nie mieszkam…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick