Dr Justyna Kociemba-Żulicka to prawdziwa eksploratorka i miłośniczka języka polskiego, na co dzień nauczycielka w ostrowskim II Liceum Ogólnokształcącym. Na swoim koncie ma już stworzenie „Małego słownika erotyzmów polskich” wydanego przez Ostrowskie Towarzystwo Naukowe w 2011 roku. W najnowszym „Tęczowym słowniku” językoznawczyni przygląda się wyrażeniom głównie „homoerotycznym”.
W książce znajduje się ponad dwa tysiące wyrażeń i określeń z życia codziennego, ale i w dużej mierze dotyczących seksualności. Kociemba-Żulicka wybrała takie zwroty, które pojawiają się w literaturze, głównie młodzieżowej ale nie tylko, poruszającej tematykę LGBTQ+. – Orientacja czy sposób myślenia na temat osób nieheteronormatywnych wpływa na język i go kształtuje (…) Nigdy nie będziemy w stanie do końca poznać tego języka, bo osoby homoseksualne mają swój „tajny kod”, własny język intymny, którego pewnie nigdy całkowicie nie odkryjemy – mówiła autorka słownika na spotkaniu autorskim w ostrowskiej „Mediatece”, które odbyło się w miniony czwartkowy wieczór.
„Tęczowy słownik” można znaleźć choćby w ostrowskiej Bibliotece Publicznej czy Mediatece, ale również nabyć go w księgarniach internetowych. O kulisach jego powstawania mówi sama autorka w załączonym materiale filmowym.
Tęczowy czyli jaki wg. Pani doktor ??? Pierwotna tęcza nie ma nic wspólnego z kolorami na flagach LGBT.
Dokładnie, środowiska LGBT przywłaszczyły sobie tęczę, nie wiedzieć czemu?
Ratujmy Panią Asię. Nowotwór nie może być silniejszy. Pomagała niepełnosprawnym dzieciom, teraz sama potrzebuje wsparcia. Współzałożycielka fundacji Stworzenia pana Smolenia walczy z ciężką chorobą. Pomóż jej dalej żyć. https://www.siepomaga.pl/joanna-kubisa
Gdzie można szukać odpowiedzi na moje pytanie ?
Najlepiej napisz do autorki.
Najlepiej napisz do autorki.
Gdyby autorka napisała słownik zwrotów skrótów zapożyczonych z innych języków używanych przez młode pokolenie nie zaistniała by a tak zaistniała i UAM w Poznaniu ( czyżby promujący LGBT) dołożył grant na wydanie tego.
A zaistaniała?