Tak płonęło składowisko odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Zobacz unikalne wideo

7
Dźwięk syren strażackich, pędzące przez miasto kolejne zastępy straży pożarnej i kłęby dymu dostrzegalne z kilkudziesięciu kilometrów. Taki krajobraz przywitał w niedzielę o świcie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Pożar składowiska odpadów przy ul. Staroprzygodzkiej postawił na nogi służby z całego regionu. Gaszenie ognia trwało kilka godzin. Teraz trwa dogaszanie, które może zakończyć się nawet późnym wieczorem. Zobaczcie niepublikowany nigdzie indziej materiał z jednego z największych pożarów w Ostrowie ostatnich lat.

O pożarze składowiska odpadów wielkogabarytowych przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim informowaliśmy jako pierwsi. Ogień pojawił się na terenie wysypiska po godz. 6.00, a na miejsce wezwano 25 jednostek straży pożarnej. Przed południem żywioł został opanowany i rozpoczęła się akcja dogaszania, która może potrwać do wieczora.

Najświeższe informacje dotyczące pożaru możecie znaleźć pod tym linkiem. Tymczasem zobaczcie niepublikowane wcześniej wideo obrazujące ogrom pożaru i walkę strażaków z żywiołem.

ZOBACZ TEŻ: Komunikat miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego ws. pożaru na wysypisku w Ostrowie Wielkopolskim

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. Kto podpalił wysypisko i dlaczego?
  Monitoring pewnie nie działał, co?
  Awaria…..
  Oj, tam – samo się zapaliło….. Prawda?

  • Jeśli składowisko jest nielegalne to nie ma monitoringu. A skoro brak pozwolenia na skłądowanie w tym miejscu bo to teren żwirowni MZO a nie RZZO to za akcje ratowniczą ktoś zapłaci, towarzystwo ubezpieczeniowe nie wyłozy pewnie ani grosza. Jak by to był prywatny przedsiebiorca pewnie by już na 48 godzin był schowany.

  • Gdybym był prywatnym przedsiębiorca już by mnie pewnie schowali na 48 godzin. Akcja ratownicza kosztuje, ubezpieczalnia powie nie płace bo teren nie jest składowiskiem i nielegalnie tam są składowane rzeczy? To teren żwirowni mzo. Ciekawe gdzie schowają te koszty ?

 2. Hm… Spalenie butelki w piecu 500zl spalenie całego wysypiska 0zl i bądź tu madry, segregujemy odpady po to aby je spalili na wysypisku 😉

 3. Prawda jest taka, że wysypisko jest już prawie pełne, więc … Takie jest moje zdanie, niech każdy sobie myśli co chce, ale taka jest niestety prawda … . Zresztą wysypiska płoną coraz częściej nie tylko w Ostrowie .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick