Potężny pożar na wysypisku w Ostrowie opanowany

10
Strażacy opanowali potężny pożar składowiska odpadów wielkogabarytowych na ostrowskim wysypisku śmieci. Dogaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin. Kto nie musi, niech nie wychodzi z domu i zamknie okna. Warto pamiętać, że każdy dym niesie ze sobą związki szkodliwe dla naszego układu oddechowego.

Pożar składowiska odpadów wielkogabarytowych na wysypisku śmieci w Ostrowie Wielkopolskim został opanowany ok. godz. 10.00. To jednak nie koniec akcji straży pożarnej. Rozpoczyna się dogaszanie, które może potrwać nawet kilka godzin.

CZYTAJ: Komunikat miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego ws. pożaru na wysypisku w Ostrowie Wielkopolskim

Apelujemy do mieszkańców, którzy nie muszą wychodzić dzisiaj z domu, aby tego nie robili. Dym, który nadal wydobywa się z terenu wysypiska, może nieść ze sobą szkodliwe dla naszego układu oddechowego związki. Szczególnie powinni zwrócić na to uwagę osoby mające problemy z oddychaniem. Warto również pozamykać okna, aby dym nie przedostał się do pomieszczeń, w których przebywamy.

Przebieg akcji oraz materiały wideo i zdjęcia możecie zobaczyć pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Pożar na nielegalnym składowisku odpadów wielkogabarytowych gdzie nie ma pozwolenia, wagi, utwardzenia terenu i odwodnienia żeby woda deszczowa nie zanieczyszczala ziemi ?. Tak właściwie brak ewidencji tego co się spaliło?

  2. Jeżeli do pożaru śmietniska potrzeba straży pożarnej nawet z Poznania, to co by się działo gdyby pożar wybuchł np. na Orlenie, albo na składowisku węgla w Gorzycach?

    • Brałem udział w tej akcji tam było dowództwo z Poznania bezpośrednio im podlegamy więc nic dziwnego że tam byli

  3. Jak można dopuścić do takiej sytuacji a co z dziećmi, kobietami w ciazy i osobami starszymi? Trujemy się wszyscy o trujemy swoje dzieci!

  4. Tak naprawdę to wszyscy jesteśmy temu winni, konsumpcjonizm i żądza pieniądza nas zgubi…nie pierwszy raz ale pamięć mamy krótką

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick