Komunikat miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego ws. pożaru na wysypisku w Ostrowie Wielkopolskim

8
Miejski zespół zarządzania kryzysowego wydał komunikat w sprawie pożaru składowiska odpadów wielkogabarytowych na wysypisku śmieci w Ostrowie Wielkopolskim. Czytamy w nim: "Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane. Trwają działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności jego powstania". Całą treść komunikatu publikujemy na wlkp24.info.

Treść komunikatu miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego ws. pożaru wysypiska w Ostrowie Wielkopolskim:

„Dziś około godziny siódmej w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim wybuchł pożar. Płomienie w szybkim tempie objęły część, na której składowane zostały odpady wielkogabarytowe. Na miejscu pracuje ponad 20 zastępów PSP I OSP. Jak zapewnili strażacy, ogień nikomu nie zagrażał I ewakuacja nie była konieczna. Po kilku godzinach pożar został opanowany, dogaszanie potrwać może do późnych godzin nocnych. Osobom starszym I dzieciom oraz cierpiącym na choroby układu oddechowego, mieszkającym bądź przebywającym w tej okolicy zalecono ograniczenie przebywania na zewnątrz. Ulica Stroprzygodzka jest obecnie nieprzejezdna.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane. Na miejscu pracuje miejski zespół zarządzania kryzysowego powołany przez Beatę Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jednocześnie trwają działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru”.

WSZYSTKIE INFORMACJE NA TEMAT POŻARY SKŁADOWISKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH PRZY UL. STAROPRZYGODZKIEJ W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Trzeba przyznać, że jak pożar wybuchł przed godziną 7 rano, to zespół zarządzania kryzysowego zareagował „natychmiast”.

  2. Byleby stany paliw w zbiornikach na Orlenie się zgadzały, bo jak będzie manko, to co można zrobić, żeby zatrzeć ślady i dowody?

  3. To jest skutek wydawania pieniędzy na 500+ zamiast budować instalacje to termicznego unieszkodliwiania odpadów.
    Problem będzie narastał bo odpadów przybywa w przeciwieństwie do instalacji. Brawo PIS

  4. My musimy płacić za wywóz śmieci i jeszcze kary jak jest nie odpowiednio posortowane A oni potem wszystko na kupę i czekać aż się „samo” zapali 😉
    Potrzebne miejsce na nowe śmieci to już sposób znaleźli;)

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick