DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Strażacy z OSP jadą do Warszawy. Chcą pokazać, że są #MuremZaOwsiakiem

Takiej akcji jeszcze nie było. Strażacy ochotnicy z całej Polski pojadą w środę do Warszawy, żeby zamanifestować poparcie dla Jurka Owsiaka, prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak mówią, wiele zawdzięczają zarówno jemu, jak i Orkiestrze, bo właśnie dzięki pieniądzom zebranym podczas corocznych akcji druhowie mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu ratującego życie i mienie ludzi.

Pomysł strażaków z Aleksandrowa Łódzkiego początkowo przewidywał wsparcie Owsiaka po tym, jak ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę po pogrzebie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ogłosił, że zmienia decyzję i zabiera się do pracy, a wsparcie, którego udzielono zarówno jemu, jak i Orkiestrze, przerosło jego najśmielsze oczekiwania.

ZOBACZ TEŻ: Jarocin stanął #MuremZaOwsiakiem

Akcja wyjazdu do Warszawy pod siedzibę WOŚP-u nie została odwołana po jego decyzji. Wręcz przeciwnie. Praktycznie w każdym zakątku Polski znalazła się jednostka, która chce wziąć udział w akcji #StrażacyMuremZaOwsiakiem.

Z powiatu jarocińskiego jedzie sześciu druhów z OSP Witaszyce. – Udamy się tam z wielką radością i chęcią, chcąc mu podziękować za przekazany przez niego i Orkiestrę sprzęt, który otrzymaliśmy w 2017 roku po silnych nawałnicach, które przeszły przez Polskę – mówi Szymon Klarzyński, kronikarz tej jednostki.

ZOBACZ TEŻ: Ostrów solidarny z Gdańskiem. Mieszkańcy wspólnie pożegnali prezydenta Adamowicza [WIDEO]

Przyjazd do Warszawy potwierdziło już 40 jednostek, ale liczba ta ciągle rośnie. Lista jest otwarta, a nowi chętni codziennie się do niej dopisują.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    jarock

    wtorek, 22 stycznia, 2019

    Rozumiem , że pojechali podziękować prywatnie a nie na koszt podatnika.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz