Jurek Owsiak wraca! „Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji”

14
Fot. fanpage Jurka Owsiaka
Po zakończeniu uroczystości pogrzebowych w Bazylice Mariackiej, gdzie złożono prochy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak nagrał wideo, w którym mówi: "Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji".

Jurek Owsiak nagrał w sobotę po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza kilkuminutowe wideo, które opublikował na swoim fanpage’u. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu prezentuje, ile pieniędzy zebrał do puszki podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy śp. Paweł Adamowicz, ale prócz liczb, przypomina też, jak przeżył ostatnie godziny finału oraz czego doświadczył w kolejnych dniach. „Przez kilka dni, Paweł, wydarzyły się rzeczy niezwykłe”. To, co zobaczyłem ja i co zobaczyli wszyscy Polacy… Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły. Mogliśmy tu, u ciebie w Gdańsku, w twoim mieście, które tak kochasz, zobaczyć największe serce świata. Masa ludzi przyszła, żeby zapalić znicze. A później także i Orkiestra dostawała niesamowite informacje na nasz temat i tego, co robimy” – powiedział założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec nagrania Owsiak porusza jeszcze jedną bardzo ważną kwestię, która wywołała lawinę reakcji w tym podziękowań i gratulacji. „Kiedy podczas tej mszy usłyszałem parę bardzo ważnych słów, a masa ludzi, podchodząc do mnie, prosiła, żeby Orkiestra była w takim kształcie, w jakim była, pomyślałem sobie, że to życie odradza się na nowo. Tak, chcemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo ten świat znowu powstał. Ten świat znowu się odrodził i jest powiewem optymizmu. 11 milionów ludzi zwróciło się do nas, by powiedzieć, że jesteśmy razem. (…) Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji. Dlatego że zobaczyłem, co tu się dzieje obok. I mam nadzieję, że miliony Polaków słuchając homilii i wystąpień duchownych, wezmą sobie do serca, żeby powiedzieć każdej nienawiści „nie”. Ale każdej, że nie ma na to naszej zgody”.

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza.

Opublikowany przez Jurek Owsiak Sobota, 19 stycznia 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. Jurek wspaniała wiadomość że będziesz znowu z nami. Jurek nie słuchaj idiotycznych ludzi tylko czyń to co umiesz najlepiej. Jurek jesteś wielki.

  2. Od samego początku wiedziałem, że z tym odejściem Jurka Owsiaka to jedna wielka ściema i że Jurek wróci, ale nie przewidziałem, że zrobi to tak szybko.

  3. Przecież to od początku było oczywiste, że Owsiak podpuszcza wszystkich, żeby pomyśleli, jak to źle będzie bez niego. A potem ŁASKAWIE da się niby uprosić, żeby wrócił. Ponapawa się tymi apelami o powrót – och, jaki to ja jestem potrzebny. Mały Jureczek postraszył, że weźmie swoje zabawki i sobie pójdzie…. albo jednak nie, bo gdzie indziej byłby w centrum uwagi. Żałosna groteska.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick