DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jarocin stanął #MuremZaOwsiakiem

Mroźny niedzielny wieczór nie zniechęcił mieszkańców gminy Jarocin i okolicznych miejscowości do przyjścia na rynek w Jarocinie i stworzenia wielkiego serca ze zniczy oraz świeczek. Był to gest wsparcia działań Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W akcję zaangażowali się m.in. harcerze, którzy zajęli się organizacją i dbaniem o porządek podczas happeningu, a także strażacy. Ci zaparkowali na rynku kilkanaście wozów bojowych, z których wyciągnęli pilarki oraz motopompy. – Nieprzypadkowo postawiliśmy przez pojazdami ten sprzęt. Otrzymaliśmy go od Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po nawałnicy, która przeszła przez nasz region w sierpniu 2017 roku – mówi nam jeden ze strażaków.

ZOBACZ: Ostrów solidarny z Gdańskiem. Mieszkańcy wspólnie pożegnali prezydenta Adamowicza [WIDEO]

Przed wejściem do ratusza harcerze pomagali w tworzeniu serca złożonego ze zniczy. Wokół niego zgromadziło się kilkaset osób, które śpiewały piosenki związane z WOŚP-em. Jak powiedział Tomasz Jankowski, muzyk oraz nauczyciel w szkole w pobliskiej Golinie, zespół zorganizowali w pół godziny. Wszystko się jednak udało, a część mieszkańców wspomagała się rozdanymi wcześniej śpiewnikami.

Na koniec harcerze otoczyli „świecące serce” i pozdrowili się tradycyjnym „czuwaj”.

https://www.facebook.com/wlkp24/videos/338322633424738/?__xts__%5B0%5D=68.ARDgrezdnuWPzRT7dRAjOtRnjCfY9gOwZK6GE1-3b33bLb45udRUYtmZkvwodfXUpKSAlKQZtuRVMYBO3hVghMYETU1avlJCGgU-eEX4KQVR6MAtDtLIsb5EmbSlRTRnDDGUEZLVBhOVDznhPrQWRREblh9YQcQKFbjtEPT7Ky9RXdCgd1j-jja-KGfVSSlU_gWAS-cxXxvin17bsn_S76YEUX3uxuwe58Lg5IaYFEzm-WBEr5EO1f4dkxGQ6a16mYq1BSh_1ksE-jm7aMrb-TGKOi8g8GZv3yCWGb4v6AsgO26RCgWZaJkEWE2KTDxRGppSjeGqiaWOzPABz8EIktX-XteEyuSjiL4&__tn__=-R

 

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • H
  Hi

  poniedziałek, 21 stycznia, 2019

  A co on zmarł że serduszko ze zniczy

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  wtorek, 22 stycznia, 2019

  Przerost formy nad treścią… Zawsze dowiadujemy się ile orkiestra nazbierała ale nigdy nie dowiadujemy się ile ona kosztowała…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz