Jarocin stanął #MuremZaOwsiakiem

3
Kilkaset osób przyszło w niedzielę o 20.00 na jarociński rynek, by zamanifestować poparcie dla Jurka Owsiaka oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród nich byli harcerze, rodziny z dziećmi, osoby starsze, a także strażacy z różnych miejsc powiatu. Wszyscy jednogłośnie sprzeciwili się też hejtowi, który opanował debatę publiczną.

Mroźny niedzielny wieczór nie zniechęcił mieszkańców gminy Jarocin i okolicznych miejscowości do przyjścia na rynek w Jarocinie i stworzenia wielkiego serca ze zniczy oraz świeczek. Był to gest wsparcia działań Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W akcję zaangażowali się m.in. harcerze, którzy zajęli się organizacją i dbaniem o porządek podczas happeningu, a także strażacy. Ci zaparkowali na rynku kilkanaście wozów bojowych, z których wyciągnęli pilarki oraz motopompy. – Nieprzypadkowo postawiliśmy przez pojazdami ten sprzęt. Otrzymaliśmy go od Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po nawałnicy, która przeszła przez nasz region w sierpniu 2017 roku – mówi nam jeden ze strażaków.

ZOBACZ: Ostrów solidarny z Gdańskiem. Mieszkańcy wspólnie pożegnali prezydenta Adamowicza [WIDEO]

Przed wejściem do ratusza harcerze pomagali w tworzeniu serca złożonego ze zniczy. Wokół niego zgromadziło się kilkaset osób, które śpiewały piosenki związane z WOŚP-em. Jak powiedział Tomasz Jankowski, muzyk oraz nauczyciel w szkole w pobliskiej Golinie, zespół zorganizowali w pół godziny. Wszystko się jednak udało, a część mieszkańców wspomagała się rozdanymi wcześniej śpiewnikami.

Na koniec harcerze otoczyli “świecące serce” i pozdrowili się tradycyjnym “czuwaj”.

Jarocin #MuremZaOwsiakiem

Opublikowany przez wlkp24.info Niedziela, 20 stycznia 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick