Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całej Polski. Co oznacza?

1
Od północy na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Związane jest to z wizytą Donalda Trumpa, prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pierwszy stopień alarmowy ogłosił Mateusz Morawiecki, premier Rzeczpospolitej Polskiej.

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Stopnie alarmowe CRP dotyczą z kolei zagrożenia w cyberprzestrzeni. – Podobne środki bezpieczeństwa były podejmowane także przy organizacji w Polsce innych wydarzeń międzynarodowych, np. ministerialnego spotkania w Warszawie dotyczącego budowania bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – czytam w komunikacie MSWiA.

Fot. twitter.com/mswia

Podczas obowiązywania stopnia ALFA pod uwagę brane będą wszystkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia. Przykładem są nietypowo zachowujące się osoby, pozostawione bez opieki plecaki, torby lub pakunki i samochody zaparkowane w miejscu zgromadzeń ludzi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick