Sprawa hałasu wokół obwodnicy nabiera rozpędu

20
Mieszkańcy Nowych Kamienic pod Ostrowem Wielkopolskim ciągną za sobą następnych. Bo jak się okazuje, hałas przeszkadza także mieszkańcom innych miejscowości położonych w okolicach obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

W poniedziałek wszyscy zainteresowani stawili się w Urzędzie Gminy Ostrowa Wielkopolskiego, a my jako Telewizja ProArt i portal WLKP24.info mieliśmy także swój udział w tej inicjatywie.

Przypominamy, że mieszkańcy walczą z hałasem, który jest od pierwszego dnia otwarcia obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Jednym z powodów są ekrany akustyczne, które nie spełniają zadań wygłuszających.

Jak zapowiadają mieszkańcy, to dopiero początek walki o spokój w ich okolicy.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. Masakra to jest jak masz zakłady po sąsiedzku, hałas non stop a w nocy imprezy, chętnie zamienię się z innymi mieszkańcami,’
  wtedy dopiero zobaczycie, co to znaczy nie móc w spokoju odpocząć. Jak można pozwolić, żeby na osiedlach ludzie otwierali prywatne firmy ( nawet nie wiadomo jak je opłacają) i stwarzali zagrożenie dla życia i zdrowia innych obywateli. Obwodnica to pikuś w porównaniu z firmą prywatną!!!!!!!!!!

 2. Ekrany akustyczne wzdłuż obwodnicy są po prostu koniecznością !!! Myślę, że nikt nie ma co do tego wątpliwości!!!
  Obwodnica jest potrzebna i pożyteczna, ale mieszkańców terenów przy obwodnicy nie można teraz zostawić z tym potwornym hałasem.

 3. A co mieli powiedzieć mieszkańcy np. ul.Sienkiewicza lub Wojska Polskiego, którzy latami mieli „obwodnicę” za oknami?

 4. Chcielibyśmy się przyłączyć do walki o ekrany. Jak znaleźć grupę do walki z hałasem na Facebooku? Proszę o jakieś namiary.

 5. Każdego dnia ulicą Paderewkiego motocykliści ” produkują ” hałas, szczególnie po godzinie 21, ekrany tutaj nie pomogą, ale kontrola głośności motorków jak najbardziej.

 6. Porownuje pan halas przy ul Sienkiewicza a obwodnica przy ktorej my mieszkamy napewno mial pan halas,ale u nas jaka predkosc w porownaniu do miasta tiry to tak bucza jak podjezdzaja pod gore ze nie do wytrzymania ,a motory to tak gwizdza a jak przychodzi piatek i wszystkie tiry zjezdzaja,gdy ekrany byly dluzsze byloby ok

 7. Hałas?ja mieszkam w Michałkowie i też mam blisko obwodnicę +drogę na Poznań i też blisko i jakoś tego hałasu nie mam…?

 8. Nie neguje uciążliwości jaka wynika z hałasu, który powodują poruszające sie obwodnica podjazdy ale odnosząc sie do osób, które zakupiły działki budowlane w jej rejonie ( kiedy wiadomo było ze obwodnica powstanie) uważam ze był to i wyłącznie Państwa wybor. Działki były cenowo atrakcyjne dlatego tez duża czesc osób zdecydowała sie na życie w takich warunkach i nie należy szukać teraz winnego. Wiedzieliście ze sa plany budowy obwodnicy a domy w jej rejonie rosły i rosną jak grzyby po deszczu. Jezeli chce sie mieszkać w cichej okolicy to trzeba odpowiednia cene za taka okolice zapłacić a nie kupic tanio i mieć pretensje do całego świata. Nie było obwodnicy zle, jest obwodnica tez zle. Zdecydujcie sie w końcu czego chcecie.
  Nie odnoszę sie od osób które mieszkają tam od lat i takiego wyboru nie miały tylko do „nowych” mieszkanow okolic obwodnicy. Niestety ale nie da sie wszyskich uszczęśliwić.

  • My mieszkamy cale życie w Kamienicach i co kto mi zwróci. Lato upały okna w nocy nie można otworzyć bo auta napier*alaja. Ciężarówki które zjeżdżają na grabów i debile na motorach!!!! Obwodnica super Ale umieszczone ekrany porażka! Nic nie pomahpomagaja powinno być ich więcej!!!

 9. Pewno ze zle ,jezeli mieszkalismy w spokojnej dzielnicy a tu pod samym nosem jezdza non stop wielkie przeladowane TIRY to co mamy sie cieszyc,moze cos zwojujemy jezeli kogos nie dotyczy ta sprawa to niech nic nie pisze.Jezeli obiecane byly dluzsze ekrany,to by zmniejszylo ten okropny halas My mieszkancy ul Olszynowej domagamy sie tylko dluzszych ekranow akustycznych i bedziemy o to walczyc

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick