DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Śmigłowiec ciągle w gotowości

Stanowisko dyspozytorskie bazy LPR w Michałkowie wyposażone jest w dwa monitory. Na pierwszy monitorze ratownicy odbierają pocztę. Drugi pokazuje aktualną sytuację w LPR-ach na terenie Polski oraz warunki pogodowe.

W ciągu trzech miesięcy ratownicy z Ostrowa odbyli dziewięć misji,  czyli tyle razy wzywani byli na pomoc. Lotów mogłoby być więcej, gdyby nie złe o tej porze roku warunki pogodowe. LPR w Michałkowie obsługuje zdarzenia w promieniu 60 km od lotniska. Dystans ten pokonuje w około 15 minut. Pilotem tej maszyny jest Robert Rybarczyk.

Śmigłowiec o wartości 28 mln zł. będący obecnie na wyposażeniu bazy został zakupiony za pieniądze unijne. Eurokopter wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia. Poszkodowanego do  wnętrza maszyny można wnieść z dwóch stron. Już  sam wygląd eurokoptera, start i lądowanie budzą ciekawość.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Michałkowie  swoją działalność rozpoczęło 18 listopada ubiegłego roku. Jednak baza w której dziś na sygnał czekają ratownicy jest bazą tymczasową. Ta właściwa, jeszcze w tym roku powstanie kilkaset metrów od centrum areoklubu, ale na jego terenie.

Całość ma kosztować 6 mln złotych. Połowę tej kwoty wyłoży ponad 100 samorządów z 11 powiatów z całej Wielkopolski. Załoga LPRu w Michałkowie dyżuruje codziennie od wschodu do zachodu słońca. 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz