Śmiertelnie ugodził nożem 25-latka. On i jego kolega zasiedli na ławie oskarżonych

0
Rozpoczął się proces dwóch 18-latków, którzy odpowiedzą za zabójstwo oraz nieudzielenie pomocy. Ma to związek z tragedią, do której doszło w sierpniu ubiegłego roku. Jeden z 18-latków ugodził nożem w klatkę piersiową 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala, ale zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

W sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym zdarzeniu na łamach naszego portalu. Doszło do niego 15 sierpnia ubiegłego roku. Jak przekazał wtedy Maciej Meler z ostrowskiej prokuratury: Bezpośrednio przed zdarzeniem sprawca spożywał alkohol wraz z innymi osobami w miejscowości Nowe Skalmierzyce. Następnie uzyskał informację, że miały być podjęte jakieś działania ze strony osób związanych z pokrzywdzonym na szkodę jednej z koleżanek sprawcy. Udał się wraz z drugim 18-latkiem w rejon zamieszkania pokrzywdzonego, gdzie dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych, a gdy 25-latek wyszedł, zadał mu jedno uderzenie nożem.

CZYTAJ W TEMACIE: 

Ranny 25-latek został przewieziony do kaliskiego szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, mimo godzinnej reanimacji zmarł na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego usłyszał zarzut zabójstwa. Jego rówieśnik został oskarżony o nieudzielenie pomocy. We wtorek w Sądzie Okręgowym w Kaliszu rozpoczął się proces nastolatków.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick