25-latek z raną kłutą klatki piersiowej. 18-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

0
Fot. pixabay.com
18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 25-latka z Kalisza oraz spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Starszy z mężczyzn został ugodzony nożem w klatkę piersiową, a do zdarzenia doszło 15 sierpnia. Napastnik został aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w jednym z mieszkań na terenie Kalisza. Na miejsce zostały służby medyczne, które udzieliły pomocy poszkodowanemu i przewieźli go do szpitala. Jego obrażenia były zagrażające życiu.

CZYTAJ: 25-latek w szpitalu. Policja wezwała pogotowie i ustala, co się stało

Policja prowadziła czynności, które miały na celu wyjaśnić, jak doszło do tego zdarzenia. Ostatecznie zatrzymano w tej sprawie 18-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Został on przesłuchany, a prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. – Działając z zamiarem ewentualnym, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego poprzez zadanie mu rany kłutej w okolice klatki piersiowej przy użyciu noża o długości 14 cm. Zamierzonego celu mężczyzna nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Spowodował jednak u niego obrażenia ciała, które przez biegłych zostały określonego, jako zagrażające życiu – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informują śledczy, 18-latek przyznał się częściowo do zarzucanych mu czynów. Opisał przebieg zdarzenia, ale zaprzeczył, że działał z zamiarem pozbawienia życia. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara od ośmiu lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick