Wiemy, czemu ugodził nożem 25-latka. Czy 18-latek odpowie za zabójstwo?

2
Fot. Pixabay
Niewykluczone, że zarzuty dla 18-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego zostaną zmienione. Nastolatek najprawdopodobniej odpowie za zabójstwo biorąc pod uwagę fakt, że 25-latek ugodzony przez niego nożem, nie żyje. Prokuratura podała także szczegóły dotyczące okoliczności tego zdarzenia. Znany jest także powód ataku. Szczegóły na portalu wlkp24.info.

W czwartek wieczorem z kaliskiego szpitala dotarła informacja o śmierci 25-latka z Kalisza. Mężczyzna trafił do placówki 15 sierpnia z raną kłutą klatki piersiowej. Przeszedł poważną operację i niestety, mimo godzinnej reanimacji zmarł na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

CZYTAJ: Nie żyje mężczyzna ugodzony nożem. Zmarł w kaliskim szpitalu

Prokuratura jeszcze przed śmiercią 25-latka zatrzymała sprawcę ataku. To 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W czwartek informowaliśmy o przedstawionych mu zarzutach. – Działając z zamiarem ewentualnym, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego poprzez zadanie mu rany kłutej w okolice klatki piersiowej przy użyciu noża o długości 14 cm. Zamierzonego celu mężczyzna nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Spowodował jednak u niego obrażenia ciała, które przez biegłych zostały określonego, jako zagrażające życiu – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: 25-latek z raną kłutą klatki piersiowej. 18-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

W obliczu śmierci pokrzywdzonego, prokuratura zadecydowała o przeprowadzeniu sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, która została zaplanowana na poniedziałek. Śledczy przekazali także szczegóły dotyczące okoliczności tego zdarzenia. – Bezpośrednio przed zdarzeniem sprawca spożywał alkohol wrz z innymi osobami w miejscowości Nowe Skalmierzyce. Następnie uzyskał informację, że miały być podjęte jakieś działania ze strony osób związanych z pokrzywdzonym na szkodę jednej z koleżanek sprawcy. Udał się wraz z drugim 18-latkiem w rejon zamieszkania pokrzywdzonego, gdzie dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych, a gdy 25-latek wyszedł, zadał mu jedno uderzenie nożem – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Niewykluczone, że zarzuty wobec 18-latka zostaną zmienione. Jak informuje prokuratura, będzie to miało miejsce po wykonaniu wszystkich czynności. – Drugi z 18-latków, który nie brał bezpośrednio udziału w zdarzeniu, został przedstawiony zarzut nieudzielenia pomocy. Został on objęty dozorem policyjnym – dodaje Meler.

Śledztwo wciąż trwa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick