Śląsk nie pozostawił złudzeń. BM Stal na kolanach

Od mocnego uderzenia rozpoczęli świąteczny hit w Energa Basket Lidze koszykarze WKS-u Śląsk Wrocław. W pierwszej kwarcie pozwolili BM Stali Ostrów Wielkopolski na zdobycie raptem 8 punktów przy 20 zdobytych dzięki swoim rzutom.

Można więc powiedzieć, że dla podopiecznych Andrzeja Urbana spotkanie na szczycie EBL rozpoczęło się od drugiej kwarty, kiedy przyszło koszykarzom ostrowskiej drużyny odrabiać dużą stratę. Ta odsłona wyglądała znacznie lepiej, choć nadal daleko było do wyrównania nawet mimo zwycięstwa 23:21.

Najlepiej w ekipie Śląska punktował Ivan Ramljak (19 pkt i 9 zbiórek). Najbardziej skutecznym graczem „Stalówki” był natomiast Ojars Silins (18 pkt i 4 zbiórki).

Pod względem wyniku trzecia kwarta również należała do gości z Ostrowa Wielkopolskiego, ale zwycięstwo 19:17 niewiele dało. Nadal to WKS prowadził. Było 58:50.

O zwycięstwie przesądziła czwarta kwarta. Gdyby przyjezdni wygrali tę odsłonę, niewykluczone, że pozwoliłoby im to na zwycięstwo w meczu z liderem tabeli Energa Basket Ligi. Tak się jednak nie stało. Zabrakło nieco sił, wkradły się błędy, a gospodarze niesieni dopingiem kibiców zgromadzonych w Hali Stulecia przejęli inicjatywę i zaczęli podwyższać prowadzenie. Jak bardzo? O tym świadczy zwycięstwo w czwartej części meczu wynikiem 25:18 dla WKS-u. To pozwoliło wygrać podopiecznym 83:68.

WKS Śląsk Wrocław – BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:68 (20:8, 21:23, 17:19, 25:18)