Sezon na lodowisku zakończony. „Odwiedziło nas 40 tysięcy osób”

0
Miniony weekend był ostatnim, w trakcie którego można było korzystać z lodowiska miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. To początek przekształcania tego miejsca w rodzinny park rozrywki, który ruszy za kilka tygodni.

10 marca był ostatnim dniem, kiedy można było skorzystać z miejskiego lodowiska. Właśnie rozpoczęło się rozmrażanie tafli lodu. Długość tego procesu jest uzależniona od panującej pogody. – Aby przyspieszyć ten etap, podnosimy boczne kurtyny, co powoduje dopływ ciepłego powietrza – mówi Karol Nawrot, kierownik do spraw utrzymywania obiektów w spółce CRK Zieleń i Rekreacja.

Ostrowskie lodowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Od 25 listopada, a więc od rozpoczęcia sezonu, odwiedziło je 40 tysięcy osób. – Szczytem sezonu są ferie zimowe. W tym czasie odwiedziło nas 13 tysięcy osób – wylicza Olga Mazurek, kierownik Referatu Gospodarowania Mieniem Komunalnym w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Od 1 maja powróci park rozrywki rodzinnej z dmuchanymi zamkami, kącikiem zabaw oraz miejscem dla rodziców, w którym będą mogli się spotkać i porozmawiać.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick