DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

W Ostrzeszowie powstaje teren rekreacyjny. Szkoła znalazła rozwiązanie na pusty plac [WIDEO]

W Ostrzeszowie – zdaniem młodych – brakowało miejsca do rekreacji, czy spotkań towarzyskich dla młodzieży. Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 postanowili to zmienić. Dzięki wsparciu powiatu oraz Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania powstał projekt terenu rekreacyjnego i pozyskano na niego dofinansowanie.

Teren rekreacyjny przy budynku D Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie długo stał pusty. Plac przy ulicy Norweskiej aż prosił się o zagospodarowanie. – Wpadliśmy na pomysł, że dobrze by było postawić tam wiatę, stworzyć miejsce spotkań, na ognisko lub grilla. Miejsce ma służyć nie tylko młodzieży, ale też np. seniorom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – tłumaczy Ziemisław Szmaj, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie.

Pojawią się cztery zadaszone wiaty, oświetlenie solarne. Z wiat będzie zbierana deszczówka, która zostanie wykorzystana do podlewania roślinności. Za projekt nasadzeń odpowiedzialne nauczycielki oraz uczniowie klas uczących się w kierunku architektury krajobrazu. – Planujemy tu nasadzić roślinność całoroczną, ozdobną. Jest to teren przyszkolny, dlatego planujemy razem z uczniami wykonać nasadzenia, a później prace pielęgnacyjne – mówi Martyna Frach, nauczycielka Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie. – Daje nam to możliwości rozwoju. Wiemy już, jak to wszystko działa, co musimy zrobić żeby było dobrze – dodaje Antoni Palacz, uczeń kierunku architektury krajobrazu.

Młodzi ostrzeszowianie przyznają, że w mieście wiele się zmienia, jednak wciąż brakuje tego typu miejsca dla mieszkańców.

Prace na miejscu inwestycji już trwają. Całość zadania, wraz z dokumentacją kosztować będzie 383 tysiące złotych, z czego 203 tysiące – to dofinansowanie, jakie powiat za pośrednictwem Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania otrzymał w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Zakończenia inwestycji powinniśmy spodziewać się już na koniec maja.

Fot. Powiat Ostrzeszowski
1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Z
    Zdzisław

    piątek, 3 maja, 2024

    Bardzo mądre rozwiązanie służące zarówno młodzieży jak i ludziom starszym, Pochwalam podejście do tematu.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz