Sąd w Kaliszu wydał wyrok ws. byłej Miss Polonia. Sprawa dotyczyła „karuzeli VAT-owskiej”

6
zdjęcie uniwersalne
Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok ws. tzw. "karuzeli VAT-owskiej", w którą miała być zamieszana była Miss Polonia i prezenterka TV. Sąd wymierzył jej karę w postaci grzywny w wysokości 60 tys. zł. Jako jedyna spośród 18 osób, których dotyczyła sprawa, nie usłyszała zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

W kaliskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok ws. tzw. „karuzeli VAT-owskiej”. Byłej Miss Polonia i prezenterce jednej ze stacji telewizyjnych Marcelinie Z. Zarzucono oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. Jak informuje PAP, przyznała się do dwóch pierwszych zarzutów, za co groziło jej nawet 8 lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ: Wynoszenie manekinów i dym estradowy w budynku. Strażacy ćwiczyli w ZUS-ie [ZDJĘCIA]

Agencja prasowa ustaliła, że , w „karuzeli” uczestniczyło kilkadziesiąt firm z Polski, Litwy, Czech, Niemiec i Ukrainy. Mowa o 18 osobach, które miały być zaangażowane w ten nielegalny proceder. 17 z nich usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Byłej miss takiego zarzutu nie postawiono. Sąd w Kaliszu wymierzył jej karę grzywny w wysokości 60 tys. zł.

Niezgodny z prawem proceder miał polegać na tworzeniu i przesyłaniu drogą elektroniczną fikcyjnych faktur VAT. W ten sposób miała być tworzona historia komunikacji pomiędzy podmiotami, których dotyczyło postępowanie sądowe.

CZYTAJ TEŻ: Zdewastowane mieszkania MZGM-u. Jeden remont kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy [ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Ta to jest jak chce się nic nie robić a wygodnie żyć, spać spokojnie to nie może i dupą trzeba że strachu trząść

  2. Zadzialalo szczeście, znajomosci czy prawo??? Wsszyscy winni a Marcelina nie?? Ciekawy przypadek bo jeśli niewinna to dlaczego płaci karę??

    • Problem ze zrozumieniem prostych komunikatów pisanych? Przecież została skazana na karę grzywny!

  3. Przyznals sie do falszowania i rsnoa btudnych pieniedzy i dostala grzywne.A zwyklego czlowiekazaraz by do ciupy wsadzili na kilka lat.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick