Ruszyła budowa przedszkola we Wtórku

0
Fot. ostrowwielkopolski.pl
Mieszkańcy Wtórku już niebawem doczekają się nowego przedszkola. Właśnie ruszyła budowa nowoczesnego obiektu, którego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 400 m2, a sale dla dzieci będą liczyć średnio po 66 m2. Jednokondygnacyjny budynek złoży się z trzech oddziałów. Inwestycja pochłonie ponad 1,5 miliona złotych.

Pieniądze pochodzą z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski. Zmiana reformy systemu oświaty spowodowała, że musimy inwestować w wiele obiektów użyteczności publicznej. Do szkół wróciły siódme i ósme klasy, potrzebne są więc dodatkowe sale lekcyjne. Wspólnie z radnymi podjęliśmy decyzję, że budujemy osobne przedszkola obok istniejących budynków szkół. I tak będzie się działo w kilku miejscowościach. Zaczęliśmy od Wtórku, jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego przedszkola w Topoli Małej, trwa też rozbudowa zespołu szkolno-przedszkolnego w Łąkocinach. W ubiegłym roku taką inwestycję przeprowadziliśmy również w Słaborowicach – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

W przedszkolu znajdą się także szatnie, wózkownia, pomieszczenia socjalne, toalety ogólnodostępne dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz toalety wraz z prysznicami przy każdej sali. Budynek połączony zostanie korytarzem ze szkołą podstawową. Obiekt wraz z miejscami parkingowymi ma być gotowy we wrześniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick