Rekordzista miał ponad 2 promile. Pijani kierowcy w rękach policji

1
Kolejni kierowcy pod wpływem zostali wyeliminowani z ruchu drogowego. Do zatrzymań doszło na terenie powiatu kępińskiego. Rekordzista miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za jazdę pod wpływem, za którą grozi do 2 lat więzienia.

Do zatrzymań doszło w miniony weekend na terenie powiatu kępińskiego, a do pierwszego z nich doszło w miejscowości Nowa Wieś Książęce. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli peugeota, za którego kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy czasowo przebywający na terenie powiatu kępińskiego. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło w niedzielę. – O godzinie 3.00 w miejscowości Baranów do kontroli został zatrzymany pojazd marki Peugeot, którego kierowcą był 29-letni mieszkaniec gminy Wieruszów. Był nietrzeźwy w wydychanym powietrzu miał promil alkoholu. O godzinie 11:30 w miejscowości Perzów, dzielnicowy zatrzymał do kontroli pojazd marki Opel, którego kierujący 60-letni mieszkaniec gminy Kępno był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 2,20 promila alkoholu – informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Do ostatniego zatrzymania doszło w miejscowości Mianowice, gdzie 25 letni mieszkaniec gminy Kępno „wydmuchał” ponad 1,5 promila alkoholu. Wszystkie cztery osoby zostały zatrzymane, a po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty kierowania pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości.  Grozi im nawet do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick