Recydywiści zatrzymani. Usłyszeli zarzuty wysadzenia bankomatów

4
Wysadzony bankomat w Zdunach powiat krotoszyński) / fot. Łukasz Cichy
Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. zostali zatrzymani pod zarzutem wysadzania bankomatów. Poznańska policja twierdzi, że  dokonali sześciu włamań i skradli 1,5 mln zł. Grozi im do 10 lat więzienia. Na początku kwietnia wysadzono bankomat w Zdunach (powiat krotoszyński).

Wysadzenie co najmniej sześciu bankomatów i kradzież 1,5 mln zł w gotówce. To zarzuty, jakie stawiane są czterem recydywistom: Mariuszowi G, Markowi S., Sławomirowi B. i Krzysztofowi R.

CZYTAJ TEŻ: Policjanci przerwali wesele. Na sali bawiło się blisko 100 osób

To była akcja zakrojona na szeroką skalę, bo i przestępstwo, które nie zdarza się codziennie. W ostatnich tygodniach doszło do przypadków wysadzeń bankomatów i włamania do nich na terenie województw: wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Działania w tej sprawie prowadzili policjanci z Poznania przy wsparciu jednostek kontrterrorystycznych z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Wrocławia i Szczecina. To oni wkroczyli w czwartek do domów i mieszkań na terenie województwa lubuskiego.

– Podczas akcji zostało zatrzymanych czterech mężczyzn podejrzanych o włamania do bankomatów. Na trop tej grupy przestępczej wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Zdobyli informacje o osobach działających w tej grupie, o metodzie działania oraz o sposobach ukrywania się lub zacierana tropów. Policjanci zebrali także materiał dowodowy, który przedłożono prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Na podstawie przeprowadzonych analiz oraz konsultacji z prokuratorami zaplanowana została akcja zatrzymania podejrzanych – wyjaśnia mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zatrzymani to recydywiści, którzy poznali się w zakładach karnych na terenie Polski. Odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Jak informuje poznańska policja, po wyjściu z więzienia nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty. – Włamywali się do nich używając mieszanin gazowych. Łącznie zrabowali 1,5 mln zł w gotówce. Podczas akcji policjanci przeszukali wiele pomieszczeń i obiektów. Między innymi znaleźli 100 tys. euro w gotówce. Zabezpieczyli także samochód i narzędzia służące do włamań – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Nie chciał wpuścić policjantów do siłowni. Interweniowało kilkunastu mundurowych

Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zatrzymanym zarzuty włamań przy wykorzystaniu metody wybuchowej. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował wszystkich zatrzymanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jeden z uszkodzonych i okradzionych bankomatów znajdował się w Zdunach (powiat krotoszyński). W naszym regionie także w Odolanowie dokonano podobnej kradzieży. Niedawno do wysadzenia bankomatu doszło także w Cieszkowie (województwo dolnośląskie) – miejscowości sąsiadującej ze Zdunami.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 8
    3

    dorzywocie bez możliwości apelacji/ z cięzkimi nieodpłatnymi robotami publicznymi by zwrócił się choć w części pobyt w więzieniu tych nierobów/

  2. 9
    3

    Pomysł oraz realizacja na plus. Nikogo nie skrzywdzili, okradali bogate instytucje nie biednych też na plus. Tylko lipa, że chłopcy dali się złapać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick